Policisté vyzvali řidiče k provedení orientační dechové zkoušky. Ta ukázala opakovaně hodnotu bezmála dvě promile alkoholu v dechu. Další jízdu mu zakázali a na místě zadrželi řidičský průkaz. "Policejní hlídka uvedené protiprávní jednání zaprotokolovala pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na jeden rok," uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.

Zdroj: Youtube

Jak ukazují výzkumy, alkohol se podepisuje na způsobu řízení. Již při překročení hranice půl promile začíná převažovat negativní vliv na lidský organismus. Člověk se stává apatickým a je celkově v útlumu. Alkohol za volantem zvyšuje nejenom agresivitu, ale i přeceňuje řidičské schopnosti.

Řidič svou jízdu ukončil v zaparkovaném automobilu
Trefil plot, sloupek i stojící automobil. Řidiči v Hronově naměřili 1,8 promile

I přesto, že muž svým jednáním nezpůsobil dopravní nehodu, nemusí to vždy dopadnout dobře. Nebezpečnou jízdou, bezohledností řidičů a nedodržováním předpisů dochází k vážným dopravním nehodám. "Všichni účastníci silničního provozu si musí uvědomit, že porušováním dopravních předpisů a stoupající agresivní jízdou není možno zajistit bezpečnost v silničním provozu. I přes veškerou snahu policistů prováděním dopravních akcí a zvýšeným dohledem na pozemních komunikacích není na našich silnicích úplně bezpečno, neboť především řidiči a všichni účastníci silničního provozu musí být ohleduplní a mít společný zájem, a to je snížit počet dopravních nehod na našich silnicích," zdůraznila mluvčí.