Pád horolezce ze zhruba 15 metrové výšky včera odpoledne po 16. hodině zalarmoval hasiče, členy Skalní záchranné služby i zdravotní záchranáře. K pádu došlo v Kočičích skalách na stolové hoře Ostaš a ke zraněnému přijeli pomoci i profesionální hasiči z Náchoda s technickým automobilem vybaveným speciálně pro lezeckou skupinu.

Vzhledem k vážnosti situace a náročnosti terénu přiletěl z Hradce Králové vrtulník záchranné služby s leteckým záchranářem hasičů na palubě.

Na místě pádu horolezce zasahovali kromě hasičů i zdravotníků i členové Skalní záchranné služby.Na místě pádu horolezce zasahovali kromě hasičů i zdravotníků i členové Skalní záchranné služby.Zdroj: FB Petr Mazanec„Spolu s posádkou ZZS se zasahující hasiči dostali ke zraněnému horolezci, zajistili jej a připravili na transport. Z vrtulníku se na místo slanil letecký záchranář HZS a spolu s ním byl pacient v celotělové vakuové matraci a v transportní síti přenesen v podvěsu na bezpečné místo. Odtamtud byl zraněný horolezec transportován vrtulníkem LZS do nemocnice,“ uvedla k nedělní záchranné akci mluvčí hasičů Martina Götzová.

Dodala, že záchranu zraněných osob v prostředí labyrintů skalních měst hasiči pravidelně cvičí.