V sobotu 3. února o půl páté ráno zmohl spánek při jízdě dvacetiletého řidiče za volantem BMW. "Na rovné úseku silnice od Rasošek k Jaroměři vyjel vlevo mimo vozovku a samovolně zastavil v odvodňovacím korytu na okraji lesního porostu. Při nekontrolované jízdě minul naštěstí všechny stromy, a tak z nehody vyvázl bez zranění," uvedl k první nehodě usínajícího řidiče tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová. Policie vyloučila provedenými zkouškami jak řidičovo požití alkoholu, tak jiných návykových látek.

"Neplánovaný spánek i tak vyjde mladého motoristu draho. Škoda na vozidle, kterou si bude muset v případě nepřítomnosti havarijního pojištění hradit řidič sám, byla odhadnuta na 25 tisíc korun," vyčíslila Eva Prachařová.

Podruhé téhož dne spánek za volantem přepadl 45letého řidiče Renaultu Megane, který jel v v pozdních večerních hodinách od Litoboře na Slatinu. Také tento motorista přestal na okamžik kontrolovat svoji jízdu a zamířil vlevo mimo silnici. "Tam narazil do oplocení jednoho rodinného domu, následně do zábradlí mostku a pak do oplocení dalšího domu. A pak jeho pouť skončila, naštěstí pro něj bez střetu s jiným vozidlem i bez zranění," uvedl podrobnosti k nehodě Eva Prachařová, a dodala, že i tento řidič byl po kontrolních zkouškách „čistý“. Na vozidle vznikla škoda ve výši 45 tisíc korun, na plotech a mostku pak dalších 25 tisíc. "Také tuto nehodu policie ukončila na místě uložením blokové pokuty nepozornému řidiči. Oprava auta i náhrada škody ho samozřejmě čeká též."

Policisté proto řidiče varují před jízdou ve stavu únavy! "V takovém případě je lepší zajistit si odvoz někým jiným, nebo odložit jízdu na později a odpočinout si. Pokud na sobě při řízení ucítíte známky únavy a musíte pokračovat v jízdě, snažte se předejít spánku několika jednoduchými úkony. Především prostor automobilu vyvětrejte a interiér nepřetápějte. Popřípadě s vozem zastavte na bezpečném místě a chvilku se projděte, tělu dodáte kyslík a opět se zaktivizujete. Pokud ani pak známky únavy neustoupí, s ohledem na bezpečí všech účastníků silničního provozu jízdu přerušte a odpočiňte si," připomněla policejní mluvčí pár tipů, jak předejít mikrospánku za volantem.