K celé události došlo během vánočních svátků. „Policisté v kempu našli v poškozeném vozidle muže, který jevil známky silné podnapilosti, proto jej vyzvali k provedení dechové zkoušky. Ta ukázala hodnotu přesahující dvě promile alkoholu v dechu. Test na přítomnost jiných omamných látek byl negativní," popsala policejní mluvčí Lucie Konečná. Jelikož muž nechtěl spolupracovat, použili policisté donucovací prostředky, aby ho zpacifikovali.

Muž měl za jeden týden dvě nehody. Obě pod vlivem alkoholu.
Půlnoční jezdec. Muž dvakrát boural pod vlivem, řízení měl zakázané

Řidič, který mimo jiné tvrdil policistovi, že je jeho Bůh, jel ve vozidle značky Audi ve směru od Náchoda do České Skalice. Nejprve zprava předjížděl BMW, přičemž o něj zavadil levým bokem svého vozidla. Poté bez zastavení pokračoval v jízdě. „Řidič vozidla BMW mužovo jednání nahlásil policii a zároveň jej začal sledovat. Viděl také, že po přejetí horizontu kopce na Vysokově na mokrém povrchu s vozidlem zřejmě dostal řidič vozidla Audi smyk, vjel mimo vozovku, kde pravým bokem vozidla narazil do vzrostlého stromu. Ten nárazem vyvrátil," uvedla mluvčí. Následně se s autem vrátil zpátky na silnici a bez zastavení pokračoval opět v jízdě. V prostoru autokempu zastavil a to už ho dohledali i českoskaličtí policisté.

Ilustrační foto.
Psi vběhli pod auto, nepřežili. Dvacetitisícovou škodu zaplatí jejich majitel

Škoda byla předběžně vyčíslená na více než 70 tisíc korun. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a zároveň mu zakázali pokračovat v jízdě. Nyní mu za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí podle Lucie Konečné až tříletý trest.