Co bylo příčinou mimořádné události zatím uvést nemohl. „Budeme zjišťovat, jestli byla technická závada na výhybce nebo jestli došlo k selhání lidského faktoru," doplnil. Provoz na místě je stále zastavený a obnoven by mohl být až po poledni. Náhradní dopravu mezi Teplicemi nad Metují, Adršpachem a Janovicemi u Trutnova zajišťují autobusy.

Třicet metrů dlouhá souprava Os 15743 se dvěma vagóny směřovala z Trutnova do Teplic nad Metují. K nehodě došlo v 18:13 na výhybce jen pár metrů před stanicí. Na místo vyrazila jednotka hasičů Správy železnic s vyprošťovací technikou. „Oba vozy se ocitly částečně mimo kolejiště. První vykolejil oběma, druhý jednou nápravou," uvedl k nehodě mluvčí hasičů Správy železnic Martin Kavka.

Než se ale těžká technika pustila do nakolejování, muselo počkat na šetření nehody drážní inspekcí. Vzhledem k tomu, že k mimořádné události došlo až večer a její šetření také nějaký čas trvalo, tak k nakolejení vozů skončilo až dnes v ranních hodinách. „Vlak byl zcela nakolejen dnes po půl šesté ráno. Vzhledem k tomu, že došlo k poškození výhybky, tak je provoz na místě stále zastavený," uvedl Martin Kavka, že poškozená souprava čeká na odtah do depa.