V pátek policisté vyjížděli k pěti nehodám, v sobotu ke třem, v neděli si pak do statistik zapsali nulu. To však neznamená, že nebyli na silnicích. Po celý víkend dohlíželi na to, zda řidiči jezdí podle předpisů a vyjížděli k menším karambolům, které si následně řidiči zapsali na euroformuláře a řešili se svými pojišťovnami.

Na silnici pobíhala vysoká i pes

Dvě páteční nehody se týkaly střetu se zvířaty. "Při jedné řidič osobního vozu mezi Martínkovicemi a Božanovem srazil psa, který běhal po silnici bez majitele. Druhá nehoda již byla klasickou srážkou s vysokou, mezi obcemi Dolany a Sebuč vběhla řidičce pod kola vozu ze strany srna," uvedla tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Slušné vychování jim bylo cizí

Páteční výčet provinilců za volantem dorovnali tři neznámí pachatelé. Neznámí řidiči v Broumově, v Náchodě a Jaroměři se při manévrování trefili na parkovišti do cizích vozidel a odjeli bez splnění zákonné povinnosti. "Po těchto řidičích nyní dopravní policisté pátrají. Majitelům nabouraných vozidel způsobili škody v celkové výši 30 tisíc korun," upřesnila Eva Prachařová.

Nepozornost, těžká noha na plynu

Sobotní nehody se týkaly nepozornosti a vysoké rychlosti. Na nepozornost nejprve doplatil krátce po osmé ráno v Náchodě řidič Renaultu 19, který se při jízdě nakláněl pro klíče a zabočil přitom do zaparkovaného vozidla Škoda Roomster. Škoda na vozidlech byla vyčíslena na 105 tisíc korun.
Lépe nedopadl ani krátce před jedenáctou dopoledne řidič Fordu Focus, který při jízdě z Horní na Dolní Radechovou jel zřejmě rychleji, než bylo zdrávo. "Na mokrém povrchu dostal smyk a pravým bokem narazil do vzrostlého stromu. Tady byla hmotná škoda na vozidle a stromu vyčíslena na 51 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí.

A poslední sobotní nehoda, při níž s největší pravděpodobností hrála hlavní roli opět nepozornost, se až nepochopitelně obešla bez zranění. "Chodec, který o půl čtvrté odpoledne na Kladské ulici v Náchodě náhle bez rozhlédnutí mimo přechod vstoupil do vozovky, totiž tělem narazil do předního skla jedoucího automobilu. Chodec vyvázl nezraněn, zato na autě způsobil pětitisícovou škodu," přiblížila nehodu Eva Prachařová, a dodala, že ani chodec ani řidič při této nehodě nebyli pod vlivem alkoholu ani jiných návykových látek.