K dopravní nehodě s tragickými následky došlo v pátek krátce před polednem na silnici III. třídy mezi obcemi Smržov a Libřice. „Dle prvotních informací mělo dojít ke střetu 23letého řidiče dodávky a 54letého řidiče motocyklu, kteří ve stejném směru zřejmě předjížděli nákladní automobil,“ informovala policejní mluvčí Eliška Pospíšilová.

Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému, včetně záchranářského vrtulníku, který 54letého muže v kritickém stavu transportoval do nemocnice.

Srnec vběhl přímo do jízdní dráhy motocyklu, který řídila 25letá žena. Ta bohužel nehodu nepřežila.
Smrtelná nehoda. Motorkářka se střetla se srncem mezi Chlumcem a Lovčicemi

„Svědkové události podle telefonických instrukcí operátorů linky 155 ihned zahájili resuscitaci, kterou velmi kvalitně prováděli až do příletu vrtulníku. Krátce po něm dorazili na místo rovněž záchranáři s lékařem ze základny v Jaroměři,“ popisují královéhradečtí záchranáři na facebookovém profilu ZZS KHK.

Společným úsilím všech zúčastněných se podařilo obnovit srdeční aktivitu zraněného. V kritickém stavu byl připravený k leteckému transportu do traumacentra, v jeho průběhu záchranáři mimo jiné motocyklistovi podali krevní transfuzi.

„Bohužel, zranění, která utrpěl, se ukázala jako neslučitelná se životem a krátce po přistání v nemocnici došlo k opětovné srdeční zástavě, kterou se ani přes veškeré veškeré úsilí již nepodařilo zvrátit," konstatovali s politováním záchranáři a vzkázali: „Jezděte opatrně, ať nikomu nechybíte!“

Tři motorkáři v Jaroměři najeli na mastné skvrny a havarovali.
Tři motorkáři v Jaroměři havarovali před křižovatkou. Najeli na mastné skvrny

Silnice byla v místě nehody několik hodin uzavřena. „Policisté nařídili soudní pitvu a příčinu a veškeré okolnosti dopravní nehody vyšetřují,“ dodala Eliška Pospíšilová.

Policisté hledají svědky tragické nehody. „Hradečtí kriminalisté žádají případné svědky ale i řidiče, kteří mají záznamové zařízení ve svých vozidlech a zaznamenali samotný děj této tragické nehody, nebo alespoň nějakou skutečnost, která by jim pomohla objasnit tuto nehodu, nechť zavolají na bezplatnou telefonní linku 158. Za pomoc děkujeme,“ sdělila v úterý 25. července policejní mluvčí Šárka Pižlová.