"Zraněny byly tři osoby z automobilu, řidička, spolujezdec a jedna nezletilá osoba," uvedla ještě v v neděli po události policejní mluvčí Eliška Majerová.

V pondělí dopoledne informace upřesnila:"Čtyřiadvacetiletá řidička se pravděpodobně plně nevěnovala řízení a vjela na železniční přejezd v době, kdy zde projížděl od Trutnova na Jaroměř vlak. Tříčlenná osádka fabie byla vzhledem ke zraněním předána do péče lékařů. Policisté na místě více jak hodinu odkláněli dopravu od Kromolné na Řešovou Lhotu. Alkohol u řidičky i strojvůdce vyloučili policisté provedenou dechovou zkouškou. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Přesná příčina, okolnosti a funkčnost přejezdového zabezpečovacího zařízení jsou předmětem dalšího šetření." 

Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 120 tisíc korun.

Silnice byla uzavřena a policie předpokládala její otevření před tři čtvrtě na osm večer. Nakonec byla zprůjezdněna dříve. Provoz byl přerušen i na trati. "Ve vlaku cestovalo asi 80 lidí, kteří byli evakuováni. Zraněn byl strojvedoucí," dodala policejní mluvčí.

Pravděpodobně nešlo o vážné zranění.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Červený Kostelec, mířila sem také drážní jednotka SŽ.

"Hasiči zajistili místo události, zabezpečili vozidlo a zkontrolovali, zda nedošlo ke zranění cestujících ve vlaku. Všichni byli v pořádku, na jejich náhradní přepravu povolal velitel zásahu evakuační autobus, který byl vyslán z centrální stanice Hradec Králové. Někteří z cestujících byli dopraveni do Starkoče, zbytek převezl autobus do Hradce Králové. Jednotky pomohly na místě nehody s odstraněním vraku vozidla mimo železnici, dále byla událost předána a na místě zůstala drážní jednotka," sdělila mluvčí hasičů Martina Götzová.