"Viděli jsme tu ženu jak seděla u mostu na náspu,“ popsal okamžiky těsně před nehodou Michal Zakouřil, který byl společně s partnerkou Janou nechtěným svědkem smutné události, protože bydlí v domě na nedalekém protějším kopci.

„Jana okamžitě volala záchranku a běželi na místo. Byli jsme tam první a vzápětí po nás dorazily tři zdravotnice, které cestovaly ve vlaku,“ doplnil k záchraně starší ženy Michal Zakouřil, jehož partnerka Jana okamžitě společně se zdravotnicemi poskytovala první pomoc při ošetření těžce zraněné ženy, která přišla o část dolních končetin. „Musím před ní smeknout,“ ocenil její rychlou reakci v těžké chvíli, zatímco on telefonicky upřesňoval pro záchranku místo nehody a tlumočil ošetřovatelkám rady operátorky.

„V okamžiku kdy přiletěl vrtulník a dorazili profesionální zdravotníci, tak jsme s partnerkou usoudili, že už nás není zapotřebí. Opustili jsme místo nehody, abychom neblokovali profesionální ošetřování,“ dodal Michal Zakouřil, který byl překvapen, že se jich policisté na nic neptali. „Viděli jsme to v přímém přenosu, ale nikdo se nás na nic neptal,“ divil se nezájmu o výpověď očitých svědků.

Hasiči pomohli s evakuací cestujících, o náhradní dopravu se postaral vlakový dopravce. "Ve vlaku cestovalo 48 lidí, nikdo z nich nebyl zraněn. Po 18. hodině předaly jednotky místo zásahu drážní jednotce Správy železnic," uvedl k nehodě mluvčí hasičů Martina Götzová. Do nemocnice transportoval zraněnou osobu vrtulník letecké záchranné služby.