Řidič osobního automobilu Honda CR-V při vyjíždění na hlavní silnici původně zastavil na hranici křižovatky a dával přednost projíždějícím automobilům. Přehlédl ale osobní automobil Dacia Duster jedoucí od Červeného Kostelce na Náchod a nedal mu přednost.

Na křižovatce tak došlo ke střetu, který se neobešel bez zranění. Nejhůře dopadla spolujezdkyně s automobilu Dacia Duster. Ta byla s vážným zraněním transportována vrtulníkem do fakultní nemocnice v Hradci Králové. Zraněni byli i ostatní účastníci dopravní nehody. Ty si převzali do péče záchranáři. U nehody zasahovali profesionální hasiči z HZS Náchod a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce.

Hasiči provedli protipožární opatření na vozidlech a následně pomohli naložit havarovaná vozidla na vozidla odtahové služby.

Po kolizi byla na vozidlech předběžně vyčíslena škoda na 160 tisíc korun. Na Hondě CR-V 70 tisíc a na Dacii Duster 90 tisíc korun.

„U obou řidičů byla na místě provedena dechová zkouška na alkohol, která měla negativní výsledek. Nehoda je dále v šetření dopravní policie v Náchodě," uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.