Důvodem diskuse byla Českoskalická ulice, díky které si řidiči dříve usnadňovali průjezd centrem města. Nyní se ulice rekonstruuje a její uzavírka zkomplikovala již tak dost špatnou dopravní situaci. Na zastupitelstvu proto padlo několik návrhů, jak by se dal problém řešit.
„Jelikož se jedná o výjimečnou situaci, nemohlo by město vstoupit do jednání s Kramolnou, aby umožnili průjezd do Náchoda? Teď tam řidiči dostávají pokuty,“ padl první návrh, který se týká bývalé zemědělské cesty z Vysokova na Kramolnu, na níž je nyní umístěn zákaz vjezdu. „Občané Vysokova jsou pobouřeni tím, že se tam jezdí. Nejsou ochotni průjezd povolit. Je to velice nepříjemná situace, ale od středy by Českoskalická ulice měla být opět otevřena,“ reagoval starosta města Oldřich Čtvrtečka.

Jet přes Kostelec

„Je tu ještě jedno řešení: pokusit se odklánět řidiče z Jaroměře přes Červený Kostelec. Náchodu by se tak mohlo ulevit,“ zmínil další možnost místostarosta Jaroslav Rohulán. Jeho myšlenku podpořil i zastupitel Miroslav Brát. „Informace o této možnosti by se mohly dát na webové stránky města, popřípadě i do letáků na benzínové pumpy, aby se o tom řidiči dozvěděli,“ navrhl v závěru diskuse Brát.