Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dopis generálního ředitele ŘSD ke stavbě obchvatu

Realizace obchvatu Česká Skalice respektive její dokončení je plně v kompetenci Ředitelství silnic a dálnic ČR – Správy Hradec Králové, která tuto stavbu zajišťuje.

21.2.2008
SDÍLEJ:

Foto:

V závěru loňského roku byl k rukám ředitele ing. Novotného doručen dopis Vašeho sdružení (Občanské sdružení Za obchvat česká Skalice – pozn. redakce) ohledně informací týkajících se dokončení uvedené stavby.


Z časových důvodů Vám nebyla doručena odpověď a stanovisko správy Hradec Králové je předmětem tohoto dopisu.


Ředitel ŘSD ČR správy Hradec Králové byl pozván na ustavující valnou hromadu sdružení Za obchvat, která se konala 8. ledna 2008, pozvánka však byla doručena 9. ledna 2008.


Odpověď na dotaz č. 1)


S vyvlastňovanými (majitelé sběrných surovin v české Skalici – pozn. redakce) bylo několikrát jednáno a ze strany ŘSD ČR jim byl též nabídnut náhradní pozemek v katastrálním území Česká Skalice. Přes obsáhlá jednání vlastníci náhradní pozemek nepřijali a setrvali na nereálném požadavku, a to na úhradě částky, jež by vyjadřovala cenu výstavby nového podniku a hodnotu vyměřených daní.


Na základě skutečnosti, že veškeré dosavadní pokusy o dohodu, tedy získání pozemků a staveb nezbytných pro realizaci stavby obchvatu České Skalice do vlastnictví ČR s příslušností hospodařit pro ŘSD za cenu dle platných cenových předpisů, byly neúspěšné, byl podán návrh na vydání rozhodnutí o vyvlastnění nemovitostí a o výši náhrady za vyvlastnění musí rozhodnout vyvlastňovací úřad.


Odpověď na dotaz č. 2)


Znalecký posudek ke stanovení obvyklé ceny nemovitostí byl MěÚ v České Skalici objednán již v roce 2006 a v březnu 2007 jej měl vyvlastňovací úřad, kterým je v současné době MěÚ v Náchodě – odbor dopravy a silničního hospodářství (od 1. 1. 2007), k dispozici, ale bohužel dosud věci nerozhodl.
Odpověď na dotaz č. 3)


Stavba obchvatu bude urychleně dokončena, jakmile rozhodnutí o vyvlastnění nabude právní moci. Tuto skutečnost v žádném případě nejsme schopni ovlivnit.


Oddalování termínu dokončení stavby souvisí s průtahy ve vyvlastňovacím řízení, které nebyly způsobeny ŘSD, ale nesprávným právním výkladem s postupem vyvlastňovacího úřadu.


Pro objasnění právního názoru jsme se se žádostí o stanovisko k právní úpravě obrátili na Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Dne 21. 1. 2008 nám bylo požadované odborné právní stanovisko doručeno se závěrem, že vyvlastňovací řízení zahájená před dnem 1. 7. 2006 se dokončí podle zákona č. 50/1976 sbírky, ve znění článku LV zákona č. 186/2006 sbírky.


Uvedené odborné právní stanovisko je v souladu s naším výkladem a v rozporu s výkladem vyvlastňovacího úřadu Městský úřad Náchod a též Krajského úřadu Hradec Králové.


Alfred Brunclík, generální ředitel ŘSD

21.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Otevření nového useku D11 u Hradce Králové

Dálnice zadarmo? Ministerstvo může rozhodnout v příštím roce

Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Obrat v zápase režíroval Klesl

Náchod - Prvoligoví házenkáři Náchoda zvládli další klíčový podzimní zápas, když na domácí palubovce přehráli Zlín.

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení