Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obchvatu obchvatu by už nemuselo stát nic v cestě

Česká Skalice - „Jediným schůdným řešením, jak vymístit nadměrnou dopravu z města, je provizorní stavba tak zvaného obchvatu obchvatu,“ řekl na úterní valné hromadě Jaroslav Andres, předseda občanského sdružení Za obchvat České Skalice.

11.4.2008 6
SDÍLEJ:

Jaroslav Andres (vpravo), předseda občanského sdružení Za obchvat České Skalice, a člen sdružení Jiří Zvára připravují materiály na druhou valnou hromadu v Eurestu. Foto: DENÍK/Hynek Šnajdar

Tato provizorní a dočasná komunikace by měla v délce zhruba 400 metrů obejít po městské komunikaci v blízkosti železniční trati provozovnu sběrných surovin, která stojí v trase obchvatu a brání jeho dokončení. „Vzhledem k tomu, že jde o stavbu dočasnou, nemá majitel domu přilehlého k jeho sběrně nárok na stavbu protihlukové stěny, ale pouze na výměnu oken v objektu,“ prohlásil starosta Tomáš Hubka. Drtivá většina účastníků rušné valné hromady podpořila záměr postavit obchvat obchvatu. V nedávné minulosti se zvažovala také varianta, že by provizorní komunikace vedla kolem úpského přivaděče po malé části pozemku sběrných surovin. Jak však uvedl hlavní inženýr stavby obchvatu Miroslav Gregor, vlastník sběrny tuto možnost odmítl.


„My jsme měli projekt na stavbu obchvatu obchvatu zpracovaný už před dvěma lety. Tehdy to však narazilo na legislativní problémy, protože v domě u sběrny je bytová jednotka a bylo by nutné postavit protihlukovou stěnu, což by se hrozně prodražilo,“ vysvětlil Gregor, který připouští, že ani stavba obchvatu obchvatu nebude jednoduchá, protože se bude muset do svahu k železniční trati postavit opěrná zeď.


Pokud všechna jednání, z nichž jedno je naplánováno na dnešek, půjdou hladce, stavbě provizorní komunikace by už nic nemělo stát v cestě a letos by mohla být hotova. V souvislosti s provozovnou sběrny bude pokračovat vyvlastňovací proces, a dokud nebudou vyřešeny majetkové vztahy, bude dopravě sloužit dočasná komunikace.

Nechtějí být rukojmími, tak vyzývají k bojkotu sběrny

Tisíce automobilů, které projedou denně centrem města, hluk, otřesy a výfukové plyny, to je jen stručný sumář problémů, které přináší dosud nedostavěný silniční obchvat.


Hlavně z těchto důvodů vyzvalo občanské sdružení Za obchvat České Skalice na svých webových stránkách veřejnost, firmy a soukromníky k bojkotu sběrných surovin. Podle Jiřího Víta, místopředsedy sdružení Za obchvat České Skalice, se město stalo rukojmím touhy majitele sběrných surovin pokojně podnikat ve své provozovně, která znemožňuje dostavbu obchvatu. „Neohlíží se na nic než na svůj prospěch, když výše vyvlastňovací ceny podle posledního posudku, který on opatřil, vzrostla na 60 milionů korun,“ píše Vít ve své zprávě na webových stránkách sdružení. „Bojkotujte firmu, která se k nám chová nepřátelsky, která dává najevo, že námi, občany města, pohrdá a nebere na nás ohledy,“ píše se v příspěvku podepsaném místopředsedou sdružení Jiřím Vítem. Sdružení chce v této souvislosti požádat českoskalickou školu, aby sběr papíru, který dvakrát do roka organizuje, se odvezl jinam, než k firmě Jiroušek. Na úterní valné hromadě sdružení Za obchvat se o bojkotu rovněž mluvilo a mnozí přítomní s ním vyjádřili souhlas.

Autor: Hynek Šnajdar

11.4.2008 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková
11

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Z Hronova do Náchod se poběží po šedesáté

Náchod, Hronov - Už 60. ročník silničního běhu Hronov – Náchod se uskuteční v sobotu 21. října.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.

Češi v cizině se k volebním urnám nehrnou

Náchodsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začínají dnes úderem 14. hodiny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení