Náchodská gymnastka reprezentovala Královéhradecký kraj s družstvem gymnastek jako jediná zástupkyně Sokola Náchod a spolu s hradeckou Hankou Machkovou patřila k nejzkušenějším.

Po chybě na bradlech desáté

Adamu s Machkovou však udělaly chybu ve cvičení na bradlech a tak družstvo skončilo celkově na desátém místě. Obě závodnice se ale i přes tyto nezdary probojovaly mezi 78 děvčaty do finálové čtyřiadvacítky, kde především Míša Adamu zacvičila velmi dobře a obsadila tak 12. místo v celkovém pořadí víceboje, což je v tak silné konkurenci juniorských reprezentantek České republiky její nejlepší dosavadní umístění. Na všechny účastníky v Ústí dýchal duch Olmypijských her, krásné zahájení, nástup sportovců na plochu zimního stadionu a zapálení olympijského ohně naší nejlepší sportovnkyní, Kateřinou Neumannovou.

Slib z úst polické gymnastky

Vlajky jednotlivých krajů nesli naši nejúspěšnější olympionici, kromě Kateřiny Neumannové i další bývalá vynikající běžkyně na lyžích Květa Jeriová–Pecková, současný olympionik Lukáš Bauer, diskařský olympijský vítěz Imrich Bugár, atletka a světová rekordmanka Jarmila Kratochvílová, tenistka Helena Suková, gymnastka Jana Komrsková a další olympijští medailisté. Slavnostní slib za sportovce složila sportovní gymnastka Simona Térová z Police nad Metují, která nyní trénuje v Děčíně.


Olympiády se zúčastnilo celkem 4500 sportovců, trenérů a rozhodčích ze všech čtrnácti krajů České republiky. Hradecká výprava byla jednou z nejpočetnějších, když čítala kolem 340 sportovců.