VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Aleš Žďárský věří, že stadion bude lákat

NÁCHODSKO - Dospělí atleti SK Nové Město nad Metují mají za sebou první dvě kola ligových soutěží, výsledkově ale září také mládež, kde starší žákyně ve druhém kole krajského přeboru družstev doslova převálcovaly celou konkurenci a dokonce o třicet bodů porazily v pořadí druhý hradecký Sokol. O začátku sezony pod otevřeným nebem, rekonstrukci stadionu i o budoucnosti atletiky v Novém Městě jsme si popovídali s jedním z trenérů v SK Nové Město – ALEŠEM ŽĎÁRSKÝM

9.6.2007
SDÍLEJ:

V těchto dnech probíhá na stadionu v Novém Městě nástřik SW povrchu v technických sektorech.Foto: Aleš Žďárský

Postup mužů

Aleši, když se podíváme na výsledkovou listinu po dvou kolech družstev dospělých, muži jasně vévodí II. lize, zatímco ženy se v I. lize usadily trochu níže než bývalo zvykem …?


Je to pravda, ale tak trochu jsme s tímto stavem počítali. V oddíle jsme se totiž dohodli, že letos budeme preferovat postup mužů z druhé ligy. Proto jsme se i před sezonou zaměřili na to, aby byl náš tým kompaktní pokud možno bez slabin.
A jak ukázala první dvě kola, asi se to povedlo?
Ano, po prvním kole je to podle výsledků jasně vidět, vyhráli jsme zhruba o čtyřicet bodů před Ústím nad Orlicí. A vítězně jsme zvládli i kolo druhé, které ovšem bylo daleko vyrovnanější. Pokud se povede vyhrát i 17. června v Čáslavi, mělo by být o postupu do 1. ligy rozhodnuto. Ale neříkám ještě „hop“.

Když jste v úvodu mluvil o týmu bez slabin, vycházíte z vlastních zdrojů nebo využíváte pomoci atletů z jiných oddílů?

 Částečně jsme získali některé lidi zpátky, kteří u nás kdysi závodili. Třeba Pavel Brýdl za nás před lety jako žák závodil, pak ale zvolil kariéru lyžařskou a vrchařskou, vloni už za nás hostoval a letos je definitivně naším členem. Pak k nám přestoupil Jan Bartůněk, který dříve závodil za Olymp Praha, ale nyní se přestěhoval do Police nad Metují a tak závodí za nás. Dále se nám po dvou letech vrátil David Míšek, který se k závodění opět vrací. K tomu navíc dorůstají naši mladí kluci jako třeba Jakub Nosek, který je prvním rokem junior, ale oštěpem umí už 57,63 metrů. Ten je z tréninkové skupiny Radky Králové, která má i dalšího nadějného oštěpaře, toho ale nebudu záměrně jmenovat.


Proč?


Aby nebyl moc pyšný, že už se o něm píše. (úsměv).

Vyjmenoval jste vaše kmenové atlety, jsou i nějaké posily na hostování?


Určitě. Na hostování ze Dvora Králové máme Sirového, tradičně máme na hostování i dva sprintery z Polska a jednoho polského skokana.


Znamená to, že ženy letos nemají žádné postupové ambice, ale jen udržení první ligy?


Víme, že s tím kádrem, který máme k dispozici, můžeme bez větších problémů v první lize fungovat. Chceme pouze soutěž důstojně odzávodit a mladým holkám poskytnout možnost získat zkušenosti, které se jim budou hodit do příštích let. Pro ostatní je to prostředek k ověření výkonnosti a přípravě na mistrovství ČR na dráze.

Finiš stadionu


Na podzim jste zahájili rozsáhlou přestavbu stadionu, má to nějakou souvislost s vašimi ambicemi do budoucna?


Ano, to je právě ten důvod, proč chceme, aby muži postoupili do první ligy. Rádi bychom totiž v příštím roce už jedno ligové kolo pořádali.


V jakém stavu je stadion v současné době?


V současné době je v asfaltové podobě a tento týden končí i nanesení 48 tun granulátové směsi, kompletně hotový by pak měl být do konce června. Na dráhu by se měl nyní pokládat povrch Conipur - SP, což je vodu propustný povrch a v sektorech na technické disciplíny by měl být Conipur - SW, což je naopak nepropustný rychlý povrch.


Na stadionu jste každoročně pořádali i soutěže školní a krajské, hodláte v tom pokračovat?


Rozhodně počítáme s tím, že kromě novoměstské atletiky budeme pořádat i závody pro zájemce ze širokého okolí včetně okresních kol soutěží, krajské soutěže a mimo jiné i ligová utkání, která by měla přitáhnout do Nového Města atlety z celé republiky. Do budoucna věříme tomu, že k nám zavítá mistrovství republiky žákovských kategorií později dorostu případně juniorů a dvaadvacetiletých.


V letech předchozích jste pořádali i Velkou cenu Nového Města nad Metují. Vrátíte se k této tradici?


Určitě se k Velké ceně vrátíme. Loňské vynechání kvůli rekonstrukci stadionu bylo nezbytné. Věříme, že další ročník na novém stadionu bude lákadlem pro řadu výborných atletů.


To je ale rok olympijský, nemáte strach, že účast nebude tak atraktivní?


Z tohoto strach nemáme. Když byla olympiáda v Sydney, tak u nás házel například Roman Šebrle diskem nebo naši nejlepší kladiváři. Kontakty máme, takže i před olympiádou v Pekingu se u nás určitě objeví pět nebo šest špiček z České republiky a možná i Slovenska. Rozhodně uspořádáme i Memoriál Oldřicha Ungráda v hodu kladivem a Memoriál Aloise Frinty v běhu na 200 m.

Dostatek trenérů


Již jste zmiňoval trenérku Radku Královou, rozrůstá se také vaše trenérská základna?


Kromě Radky Králové, která má na starosti oštěpaře, má Honza Kadeřávek s Alenou Remešovou a s Vendulou Dyntarovou v Novém Městě tréninkovou skupinu asi třiceti malých dětí. Tady v Náchodě ještě trénuje moje dcera Aneta, která nedávno spolu s Karin Militkou absolvovala kurs trenérů II. Kvalifikaci trenérů III. třídy získali Honza Kadeřávek s Kamilem Krunkou, takže se snažíme kádr trenérského vedení rozšiřovat. Mimochodem i náš vrhač Honza Bartůněk studuje na FTVS trenérství a pokud uspěje, budeme mít v oddíle dalšího trenéra-„jedničkáře“.


Ve většině sportů je s dětmi problém, vy takové starosti nemáte?


Talentovaných dětí je poměrně hodně, jediné co je špatné, že řada z nich nemá vybudované základní návyky. Ani ne snad sportovní, jako spíše společenské, mají v hlavě „hokej“ a nevědí často, co chtít a kam patřit. Pak třeba trvá půl roku než se z rozjívené třinácti- nebo čtrnáctileté holky stane relativně „tvárný“ člověk, s nímž se dá dále pracovat. Ale určitě se to daří a rozhodně to stojí za to. Je to vidět na našich žákyních, které se během krátké doby výrazně výkonnostně odtrhly od svých vrstevnic, které zůstaly jen u školní TV.


A nemáte strach, že holky vymění atletiku za jiné a rozhodně méně náročné aktivity?


Mě už asi nemůže moc věcí u atletiky překvapit, práce trenéra je o tom, že nikdy není nic jisté. Lidi odcházejí a přicházejí. Problémem může být přechod ze základní na střední nebo ze střední na vysokou školu. Už jsem ale opustil myšlenku, že pokud člověk odchází na vysokou, tak musí přejít k jinému trenérovi nebo do jiného oddílu. V době, kdy k sobě lidé mají díky rychlé dopravě, internetu, ICQ, e-mailům a dalším vymoženostem čím dál tím blíže, se dá poměrně hodně věcí řešit i na větší vzdálenost. I když je to o něco komplikovanější. Kdo to má dané, ten u atletiky zůstane.

9.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 22 000 Kč Stavební truhláři TRUHLÁŘ/-KA, ÚDRŽBÁŘ/-KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Do údržby přijmeme šikovného a pracovitého truhláře. Odborná znalost práce na strojích vítaná. Nabízíme stabilní zaměstnání, zázemí prosperující společnosti, týden dovolené navíc, dotované závodní stravování.. Pracoviště: Lázně 1897, s.r.o. - provozovna, Lázně, č.p. 79, 552 11 Velichovky. Informace: Zdeňka Pasáková, +420 727 964 087. Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 25 200 Kč Lékaři bez atestace (kromě oborů praktického lékařství) LÉKAŘ/-KA bez atestace na vybraná oddělení. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: CZ-ISCO 22128, PRACOVNÍ POMĚR NA DOBU NEURČITOU. NÁSTUP možný ihned nebo dle dohody. , Zaměstnavatel poskytuje stabilizační odměnu od 25000,- Kč při setrvání v pracovním poměru minimálně 18 měsíců, příspěvek na ubytování až pod dobu 5 lety (pro nově přijímané zaměstnance s trvalým bydlištěm mimo Královéhradecký kraj), umožní a zajistí rychlý odborný růst na akreditovaných pracovištích v rámci nemocnice a ve spolupráci se smluvními zařízeními. , Místo výkonu práce: Purkyňova 446, 547 01 Náchod., *. Pracoviště: Oblastní nemocnice náchod a.s., Purkyňova, č.p. 446, 547 01 Náchod 1. Informace: Lukáš Holub, +420 737 271 012. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 900 Kč Prodavači smíšeného zboží PRODAVAČ/-KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou, dvousměnný provoz., Kontakt - p. Duc Bay Tran, tel.: 774 234 678 nebo osobně na základě předchozí dohody.. Pracoviště: Aura trade s.r.o. - provozovna, Kamenice, č.p. 104, 547 01 Náchod 1. Informace: Bay Tran Duc, +420 774 234 678. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 25 000 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) ZEDNÍK/-ICE. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou, jednosměnný provoz., Požadavky: praxe a zkušenosti ve stavebnictví., Zaměstnanecké výhody: cílové odměny., Kontakt - p. Svoboda Václav; tel.: 602 642 769 (kdykoliv v denní dobu), e-mail: venda@silnices.cz (zaslání životopisu) nebo osobně na adrese Jetřichov 164.. Pracoviště: Silnice svoboda a.s., 549 83 Meziměstí u Broumova 3. Informace: Václav Svoboda, +420 602 642 769.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Krajský přebor fotbalistů: Jičín - Dobruška.
11

Voldán hattrickem sestřelil Jaroměř

Ilustrační foto

Nováček se na podzim potýkal se zraněními obránců

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.

ERA-PACK tvrdě narazil. S italskou Pescarou nedokázal skórovat

Chrudim - Ostré vystřízlivění. Český mistr po úvodním vítězství nedokázal vstřelit italskému šampionovi ani jednu branku a po porážce 0:3 si výrazně zkomplikoval cestu za vysněným postupem do Final Four futsalové Ligy mistrů. O osudu celé skupiny se rozhodne až v sobotních zápasech.

Třetina splněna. Chrudim vykročila za postupem výhrou 4:0

Chrudim - První zápas ze tří, první výhra. Chrudimští futsalisté mají za sebou kvalitní vstup do domácího turnaje v rámci elitní fáze Ligy mistrů. Po rozpačitém začátku proti Lidě zvítězili nad běloruským mistrem 4:0 a jejich šance na postup začíná nabírat reálnějších kontur.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT