Dvacítka atletů společně s trenéry Královou, Šnajdrem, Bartůňkem a Žďárským absolvovala náročný program společně se čtyřicítkou dalších atletů z Královéhradeckého kraje.


Podařilo se zdokonalit především ve skokanských a vrhačských disciplínách, byl čas na další vylepšení techniky přeběhu překážek a sbíhání úseků ve štafetách.


„Běžci zvládli náročnou přípravu, která se z objemového charakteru mění a v současné době se již stále více pracuje v různých pásmech tempové vytrvalosti a speciálním tempu,“ přiblížil Aleš Žďárský, jeden z účastnících se trenérů.


Aby byla příprava pestrá, byly zařazovány i tréninkové fáze zaměřené na koordinační cvičení, posilování a v neposlední řadě i skalní lezení, pro které jsou v Prackově výborné podmínky.


Nyní již čeká novoměstské atlety závěrečná květnová příprava a následně 17. května krajský přebor družstev žactva, dále pak 24. května krajský přebor OPEN a poslední květnovou sobotu pak dlouho očekávané 1. kolo ligových soutěží mužů a žen v Jihlavě a v Jablonci nad Nisou.

(až, mr)