První titul vybojovala na trati 1500 metrů nadějná dorostenecká reprezentantka České republiky Michaela Drábková, když na obtížné trati zvládla nejen pevné překážky s vodním příkopem, ale i všechny soupeřky. V podstatě až do posledního kola vydržela s Michaelou na čele pouze Jišová ze Syneru Turnov, které však drobounká běžkyně SK Nové Město v posledních 150 metrech nadělila sedm vteřin a s přehledem zvítězila v čase 5:18,70.

Pro novoměstskou atletku je to letošní druhý titul. Na halovém mistrovství republiky v únoru vyhrála závod na 1500 metrů a před týdnem zvítězila i na mezistátním utkání dorostenek v Nitře.
Druhé zlato vybojovala štafeta dorostenek ze závodu na 4x400 metrů, která startovala bez nejlepší oddílové čtvrtkařky Pavly Rouskové, která laboruje se zraněním.

Technický delegát mistrovství zařadil štafetu SK Nové Město do druhého běhu a záleželo tedy jen na tom, jak děvčata zvládnou závod s vědomím, že znají výsledky běhu prvního. Ten vyhrála štafeta TJ Tábor v čase 4:04,10. Novoměstský kvartet rozbíhala Ludmila Vlčková, která běžela kontaktně a předávala společně s děvčaty JAC Brno a Loko Beroun. Na druhém úseku předvedla výtečný výkon Alena Ulrichová, také ona předávala v kontaktu s dvojicí soupeřek do třetího úseku Kristýně Loudové. Na třetím úseku se Loudové podařilo v poslední stovce metrů předběhnout štafetu Berouna a předat na čtvrtý úsek Michaele Drábkové. Ta ve velice vyrovnaném souboji s finišmankou Berouna bojovala až do závěrečných metrů o první místo, které nakonec vydřela a časem 4:01,27 dosáhla na vytoužené zlato. Na druhém místě doběhnu vší Beroun 4:01,56. Vítězná štafeta z prvního běhu TJ Tábor tedy nakonec a skončila až na 3. místě.

Atleti SK Nové Město nad Metují však byli vidět na finálových pozicích i v dalších disciplínách. Jako výtečné je třeba hodnotit osobní rekordy a umístění Lucie Šrámkové na 400 metrů, které obsadila nelichotivé 4. místo v čase 67,10; 6. místo Jana Krále v hodu kladivem dorostenců a jeho osobní rekord 46,60; stejně tak 6. místo štafety dorostenek 4x100 metrů v sestavě Šárka Jiroušová, Kateřina Hanušová, Michaela Broumová a Martina Routková a jejich výtečný čas 50,62. Další šesté místo vybojoval v soutěži diskařů junior Jaroslav Šimek s disk vážící 1,75 kg, který poslal do vzdálenosti 44,30 metrů. Osobní rekord na 400 metrů zaběhla nadějná dorostenka Ludmila Vlčková, která skončila celkově desátá v čase 60,70. Z dalších výkonů je třeba hodnotit vynikající výkony Jiroušové 13,02 100 metrů, Routkové 13,09, Šrámkové 13,09, 200 metrů Jiroušové 27,14. (až)