Novoměstský atletický oddíl měl na šampionátu deset závodníků, kteří dosáhli zisku tří medailí a tří čtvrtých míst. Jednoznačně vydařené vystoupení.
V sobotním finále kladivářů a kladivářek bojovali Ladislav Hromádka a Kateřina Chlupová. Hromádka se po zranění z prázdnin dostal do relativně dobré pohody a výkonem 52,57 m obsadil konečné třetí místo. Hromádka je letošním juniorským mistrem ČR a tak jeho úspěch ze závodu s muži je jistě příslibem do dalších sezón. Kateřina byla trochu smutná ze 4. místa, po posledním ligovém kole a osobním rekordu 53,92 m myslela na medailovou pozici. Na tu ale bylo třeba poslat 4kg vážící kladivo za vzdálenost 55 metrů – Chlupová zaznamenala nejdelší hod 53,32 m, a to na stupně vítězů nestačilo.

Běžecké disciplíny pak byly ve znamení medailí i nových osobních rekordů. V sobotním programu nejprve Kamil Krunka bez větších potíží zvládl rozběhy na 1500 m a postoupil ze třetího místa do nedělního finále výkonem 4:07,12. O devadesát minut později již stál na startu finále na 5km, ve kterém se chtěl prosadit na stupně vítězů. Závod zvládl výtečně, za favorizovanou dvojicí Kocourek (ARC Brno) a Kourek (TJ N. Město n. Moravě) se nevydal a v poklidu udržoval odstup od ostatních běžců. V závěrečné pětistovce na něho sice útočil Voják z Domažlic, ale Kamil Krunka si pozici v klidu pohlídal a do cíle doběhl v novém osobním rekordu 15:04,57. Po bronzu na MČR v hale kategorie mužů a stejném umístění na MČR v krosu kategorie do 22 let je to tedy třetí bronzová medaile v letošní sezoně.

Krunka však nastoupil ještě v nedělním finále na 1500 m a opět vylepšoval osobní rekord. V neskutečně vyrovnaném finiši doběhl na 4. místě se ztrátou necelých tří desetin na bronz a pěti desetin na stříbro. Jeho nový osobní rekord má hodnotu 3:53,55 a rozhodně po výtečném výkonu na „pětce“ potěšil.

V sobotním programu se představila dvojice půlkařek (800 m) Ivana Johnová a Michaela Drábková. Zkušená Johnová si s přehledem pohlídala postup do nedělního finále, v rozběhu druhá za 2:16,96. Mladičká Drábková šokovala starší soupeřky, když ve výborném závěru doběhla na druhém místě v osobním rekordu 2:17,69 a postoupila do nedělního finále.

Finálový závod žen měl jasnou favoritku, Danu Šatrovou z USK Praha, o další příčky se měly podělit ostatní běžkyně, mezi které patřila i novoměstská dvojice.

Ivana Johnová si počínala velice dobře, běžela odvážně za Šatrovou a prvních 400 m absolvovala lehce pod 64 vteřin. Ve druhé části trati se vpřed propracovávaly Dupalová (Sparta) a Krejčí (Pardubice) – Johnová ale v koncovce našla síly na odražení útoku a doběhla do cíle na druhém místě o jednu setinu před Krejčí z Pardubic. To vše v novém osobním rekordu 2:12,32. Michaela Drábková téměř zopakovala pěkný čas ze soboty, ve finále nakonec doběhla na 6. místě (2:18,07) a naznačila svoje možnosti do dalších sezon.

V rozběhu mužů na 800 m se blýskl junior Milan Vlček, který v letošní sezoně skončil na této trati pod dvě minuty. Na postup do finále sice nedosáhl ale výkon 1:57,57 je jeho druhým nejlepším životním časem a zejména jeho koncovka slibuje do budoucna další zlepšování.

Dramatické vyvrcholení měl závod štafet žen na 4x400m, ve kterém kvartet Michaela Drábková, Zuzana Rousková, Lucie Šrámková a Ivana Johnová držel ještě 80 m před cílem stříbrnou pozici. Nakonec ale o pověstný vlásek byly rychlejší ženy Pardubic a Kladna. V každém případě ale čas 4:03,62 a 4. místo zaslouží uznání.

Na startu se objevila i štafeta mužů 4x400m – Jan Kadeřávek, Milan Vlček, Lukáš Linhart a Kamil Krunka. Ve svém rozběhu svedli Novoměstští souboj s Arktisem Praha o 4. místo, nakonec z toho bylo celkové 9. místo a lichotivý čas 3:32,89 o jednu setinu za Arktisem.

(až)