„Hned v úvodu je nutno podotknout, že jediným štěstím pro krajskou atletiku je fakt, že jsou KP otevřené pro všechny věkové kategorie a ještě spojené s krajem Pardubice, jinak by byl často pohled do startovních listin velmi smutný,“ míní Aleš Žďárský, trenér atletů SK Nové Město.


Novoměstský oddíl vyslal do Hradce Králové 24 atletů, kteří v řadě případů absolvovali letošní první závody.


Pokud zdůrazníme jen nejhodnotnější výkony atletů od Metuje, tak musíme zmínit šest přebornických titulů.


Velmi pěkný osobní rekord ze závodu na 800 m si domů odvezl Milan Vlček. Devatenáctiletý pracovitý běžec ze svého dosavadního maxima 2:02,1 umazal více než tři vteřiny a dostal se k času 1:58,7. Poprvé a hned výrazně pod hranici dvou minut. Tento čas jej rázem posouvá mezi desítku nejlepších půlkařů v ČR. Milan se o prolomení dvouminutové hranice pokoušel delší čas, v zimě se však zranil, a tak osobní rekord vylepšil až na začátku hlavní sezony.


Na stejně dlouhé trati při závodě žen dominovala Ivana Johnová (22), která se po dlouhodobějších zdravotních problémech úspěšně vrací na závodní dráhu. Ivana doplatila na slabé obsazení závodu a musela si celý závod od startu do cíle „odtáhnout“ sama. Její výsledný čas 2:17,8 je s ohledem na vývoj závodu kvalitní a snad již na ligovém kole v Jablonci nad Nisou bude mít šanci posunout čas o další vteřiny dolů.


Novým osobním rekordem potěšila Pavla Rousková (15), která získala ženský titul na trati 200 m v čase 26,2. Tento výkon je v současné době nejrychlejším časem žákyň v českých tabulkách.

O rok starší Michaela Drábková si s přehledem doběhla pro zlato v závodě na 1500 m, její osobní rekord má nyní hodnotu 5:01,0. Ke cti této skromné dívčiny jistě patří i to, že tuto trať ještě nikdy neběžela a tak se k útoku na nejvyšší pozici odhodlala až v posledním kole. Zdá se, že SK bude mít další velice nadějnou běžkyni. Míša totiž letos běžela 800 m v čase 2:25,3 a na dráze si počíná velmi sympaticky.


Kladivářský titul si s přehledem zajistila Kateřina Chlupová (22), která odhodila 4kg vážící náčiní až do vzdálenosti 51,18 m.


Poslední zlato do Nového Města si za průměrný skok 634 cm do dálky, odvezl Jakub Hanuš (20), který promarodil polovinu zimy a začátek jara. Tréninkové manko je v jeho případě znát.


Sice bez medailí, ale s osobním rekordem odjížděly z Hradce i sprinterky Lucie Šrámková (18) a Kristýna Loudová (16), které 100 m zaběhly za 13,10 resp. 13,28.

(Aleš Žďárský)