Českou republiku mimo jiné reprezentovali i dva zástupci z Náchoda, kteří se připravují na škvárovém ovále na Hamrech.

Voborník těsně za svým maximem

Aleš Voborník ve středu absolvoval rozběhy na trati 400 metrů. Čtvrtku zvládl za 49,79 s a zaostal tak jen o 2 desetiny za svým nejlepším výkonem. Aleš skončil čtvrtý ve svém rozběhu. Na postup do dalších bojů to však nestačilo. K postupu bylo třeba zaběhnout čas 49,13 s. Aleš skončil na konečném 38. místě na světě.


Marcela Vondřejcová běžela v pátek rozběhy na 200 metrů. Do dalších bojů postupovaly dvě dívky přímo a dalších deset s nejlepšími časy. Sprinterky se musely vypořádat se silným protivětrem. Přes nevýhodnou první dráhu vystartovala Marcela Vondřejcová perfektně a ve svém rozběhu skončila na výborném třetím místě jen těsně od přímého postupu do semifinále. I tak její čas 25,04 s stačil na postup časem. Marcele se tak splnil veliký sen a podařilo se jí zúročit přípravu právě na tento závod, a to i přesto, že její rozběh měl nejsilnější protivítr.

Vondřejcové patří 24. místo na světě

V sobotu měla Marcela napilno. Nejdříve se postavila na start semifinále na 200 metrů a chvíli poté ji čekaly rozběhy štafet. Zde postupovaly vždy dvě nejlepší z každého ze tří rozběhů plus další dvě s nejlepšími časy. Marcela běžela opět v první dráze. I po výborném startu jí v závěru docházely síly a časomíra se zastavila na čase 25,41. Marcela tak obsadila 24. místo na světě, a to i přesto, že většinu roku se stejně jako Aleš připravuje na škvárovém stadionu v Náchodě.

Štafetě nevyšla předávka

V rozběhu štafet na 100-200-300-400 metrů běžela Marcela druhý, čili dvousetmetrový úsek. Marcela běžela uvolněně a předávala na třetím až čtvrtém místě v rozběhu. Škoda, že se nepovedla předávka před posledním úsekem. Holky nakonec zaběhly čas 2:15,85 a obsadily čtvrté místo v rozběhu. Na postup do finále to dle očekávání nestačilo a výsledný čas stačil na celkové 18. místo.


Šampionátu se zúčastnilo 1228 atletů ze 152 zemí. Překonali tři rekordy svých kategorií, ve dvaadvaceti případech byly v Ostravě k vidění nejlepší výkony roku. Po celou dobu konání přišlo do ochozů okolo 20 tisíc diváků.