„Co se týká postavení mužů, tak letos to bude možná loterie,“ říkal ještě před úvodním prvoligovým kláním Aleš Žďárský, předseda atletického oddílu SK Nové Město nad Metují. A ten důvod je podle něj docela prostý. „Kvůli zraněním nebo ukončení kariéry budeme oproti minulým létům pár atletů postrádat, a proto budeme rádi za umístění uprostřed tabulky,“ říkal na rovinu Žďárský.

Oddíl zároveň odmítl z ekonomických důvodů doplňovat novoměstskou soupisku větším množstvím závodníků z jiných oddílů. „Stálými zahraničními posilami tak i pro letošní sezónu zůstávají Poláci Wrobel a Bachar plus naši kmenoví členové jako je Kamil Krunka, Dominik Sádlo, Honza Žaluda a pochopitelně chodci,“ vyjmenovává opory ředitel atletického oddílu.

Ženské družstvo naopak bude prakticky totožné, jako tomu bylo v letech předchozích vyjma maminky Michaely Drábkové. „Snad se už letos v lepší formě předvede Míša Broumová, která se trochu sbírá z trablů a mohla by být opět oporou. Věříme, že se k ní přidají i mladší holky,“ doufá Žďárský.

ŠKATULATA HEJBEJTE SE
Ženskému prvoligovému družstvu by v letošních kláních mohla pomoci i zajímavá výměna s USK Praha, v jejímž dresu se v rámci juniorských soutěží družstev představí novoměstská dvojice Sádlová – Škodová a naopak z dresu USK se do toho novoměstského převléknou hned tři nadějné závodnice plus dorostenecká mistryně republiky na 800 metrů Denisa Folková z AC Jablonec nad Nisou. „Myslím si, že ženské družstvo by si letošní ročník mohlo užít víc než ten loňský,“ tipuje výkonnostní posun Žďárský.
Jak si novoměstská družstva povedou ve druhém kole, můžete vidět na vlastní oči už 9. června, kdy SK Nové Město nad Metují hostí na svém Stadionu generála Klapálka další kolo prvoligových klání družstev mužů a žen.

VÍTĚZOVÉ + UMÍSTĚNÍ NOVOMĚSTSKÝCH
1. LIGA ŽEN
100m: 1. Johana Kaiserová (SK N. Město n. M.) 12,00. 200m: 1. Adéla Novotná (TJ LIAZ Jablonec n. N.) 24,79; …. 4. (běh 2) Denisa Folková 27,09, 5. (běh 2) Kristina Jánská 28,06, 2. (běh 4) Sára Křížková 28,22, 4. (běh 4) Anna Pátková 28,66 a 5. (běh 4) Sandra Peterová (všechny SK N. Město n. M.) 29,52. 400m: 1. Veronika Milotová (TJ LIAZ Jablonec n. N.) 56,98; …3. Tereza Škodová 57,99, 5. (běh 2) Adéla Sádlová (obě SK N. Město n. M.) 59,75.

800m: 1. Denisa Folková 2:13,54, 2. Adéla Sádlová 2:16,13; …5. Kateřina Jebavá 2:24,34; 6. (běh 2) Zuzana Sedláčková 2:38,30; 7. (běh 2) Adéla Breitrová (všechny SK N. Město n. M.) 2:39,60. 1500m: 1. Adéla Stránská (AC Vysoké Mýto) 4:45,27; …5. Hana Trojanová 5:05,69; 8. Kateřina Janatová 5:11,23; 9. Kateřina Svobodová (všechny SK N. Město n. M.) 5:17,34. 5000m: 1. Adéla Stránská (AC Vysoké Mýto) 17:10,22; 2. Dagmar Rychnovská 17:49,97; …4. Dagmar Kynčlová 18:37,32; 7. Kateřina Janatová (všechny SK N. Město n. M.) 18:58,65.

100m př.: 1. Lucie Odvárková (TJ LIAZ Jablonec n. N.) 14:53. 400m př.: 1. Veronika Petrásková 61,76; …4. Kristina Jánská 67,69; 2. (běh 2) Anna Ptáková (všechny SK N. Město n. M.) 70,23. 4x100m: 1. TJ LIAZ Jablonec n. N. 48,57; 2. SK N. Město n. M. (Folková, Kaiserová, Škodová, Petrásková) 48,64; …5. (běh 2) SK N. Město n. M. (Petruželková, Králíčková, Broumová, Sedláčková) 59,35. 4x400m: 1. TJ Sokol Kolín-atletika 3:57,19; 2. SK N. Město n. M. (Jánská, Sádlová, Škodová, Petrásková) 4:00,39; 2. (běh 2) SK N. Město n. M. (Peterová, Ptáková, Trojanová, Jebavá) 4:18,52.

Skok vysoký: 1. Daniela Volná (AC TJ Jičín) 176. Skok o tyči: Zuzana Pražáková (TJ Sokol Kolín-atletika) 410. Skok daleký: 1. Daniela Volná (AC TJ Jičín) 573; 5. Kateřina Kadavá 548; 12. Sára Křížková (obě SK N. Město n. M.) 462. Trojskok: 1. Leona Vokálová (TJ LIAZ Jablonec n. N.) 11,98. Vrh koulí: 1. Marta Valtová (AC Mladá Boleslav) 13,35; …5. Karina Rozhyna (SK N. Město n. M.) 10,18. Hod diskem: 1. Barbora Jakubcová (TJ Sokol HK) 42,52; …4. Karina Rozhyna (SK N. Město n. M.) 36,83.

Hod kladivem: 1. Eliška Sichrovská (TJ LIAZ Jablonec n. N.) 48,63. Hod oštěpem: 1. Simona Rychnová (AC Slovan Liberec) 41,65; …7. Michaela Broumová 34,61; 11. Pavlína Prudičová (SK N. Město n. M.) 31,55

1. LIGA MUŽŮ
100m: 1. David Kolář (AC Slovan Liberec) 10,59; …6. (finále B) Patryk Bachar (SK N. Město n. M.) 11,27. 200m: 1. David Kolář (AC Slovan Liberec) 21,67; …2. (běh 5) Josef Horák 23,94 a 3. (běh 5) Tomáš Holman (oba SK N. Město n. M.) 25,68. 400m: 1. Jan Král (AC Slovan Liberec) 49,20; …3. Vojtěch Kudrnáč 49,56, 2. (běh 4) Tomáš Holman (oba SK N. Město n. M.) 54,67. 800m: 1. Jan Žaluda 1:54,54; 1. (běh 2) Jakub Jon 2:03,29, 3. (běh 2) Adam Kolář 2:04,17, 4. (běh 2) Josef Provazník (všichni SK N. Město n. M.) 2:05,69.

1500m: 1. Ondřej Chour (Athletic Club Ústí n. Lab.) 3:58,89; …4. Jan Žaluda 4:05,49; 5. Tomáš Lukeš 4:05,64; 6. Filip Schütz 4:06,17; 9. Vojtěch Hájek 4:10,17; 15. Michael Schütz (všichni SK N. Město n. M.) 4:21,36. 3000m: 1. Roman Budil (Athletic Club Ústí n. Lab.) 8:29,88; …4. Kamil Krunka 8:46,29; 12. Jiří Leplt 9:10,24; 19. Adam Matouš (všichni SK N. Město n. M.) 9:58,74. 110m př.: 1. Patryk Bachar 14,52; …5. Josef Horák (oba SK N. Město n. M.) 16,60. 400m př.: 1. Tomáš Pulíček (TJ LIAZ Jablonec n. N.) 54,92.

4x100m: 1. Athletic Club Ústí n. Lab. 42,12; …6. SK N. Město n. M. (Holman, Kudrnáč, Bachar, Horák) 44,37. 4x400m: 1. TJ Spartak Třebíč 3:26,18; …6. SK N. Město n. M. (Kudrnáč, Jon, Žaluda, Hájek) 3:31,77; …3. (běh 2) SK N. Město n. M. (Provazník, Schütz, Schütz, Lukeš) 3:35,85. Skok vysoký: 1. Lukáš Horák (Athletic Club Ústí n. Lab.) 202. Skok o tyči: 1. Matěj Ščerba (Athletic Club Ústí n. Lab.) 500. Skok daleký: 1. Lukas Wrobel 729; 2. Patryk Bachar (oba SK N. Město n. M.) 718.

Trojskok: 1. Jan Lechner (TJ LIAZ Jablonec n. N.) 14,22; 2. Lukas Wrobel (SK N. Město n. M.) 13,99. Vrch koulí: 1. Martin Stašek (Athletic Club Ústí n. Lab.) 16,72. Hod diskem: 1. Martin Stašek (Athletic Club Ústí n. Lab.) 47,90; …5. Jiří Tuláček (SK N. Město n. M.) 44,52. Hod kladivem: 1. Jan Dvořák (AC Mladá Boleslav) 52,50. Hod oštěpem: 1. Aleš Král (TJ Sokol HK) 60,42; 2. Jiří Tuláček 58,34; …12. Lukas Wrobel (oba SK N. Město n. M.) 45,65.

10km chůze: 1. Vojtěch Libnar 47:21; 2. Filip Hejkrlík 50:40; 3. David Šnajdr 52:00; …5. Jan Zástava 56:31; 8. Kryštof Schubert (všichni SK N. Město n. M.) 58:27.