ATLETIKA: Brýdl nenašel v Apeldoornu přemožitele

Nové Město nad Metují – Pavel Brýdl, atlet SK Nové Město nad Metují, se po roce opět postavil na start Midwintermarathonu v nizozemském Apeldoornu.

24.2.2010

Velmi dobře se v těžkých domácích podmínkách dokázal připravit na Midwintermarathon novoměstský Pavel Brýdl. Foto: Archiv oddílu

Po loňském druhém místě a výkonu 2:28:10 si v letošním ročníku tohoto početně obsazeného závodu výrazně polepšil. Nenašel přemožitele, i když musel odrážet mocně finišujícího Jaroslava Janickeho z Polska. Vítězný čas běžce z SK Nové Město nad Metují je 2:27:24. Janicki doběhl jen tři vteřiny za vítězem v čase 2:27:27. Na třetím místě doběhl další český vytrvalec Petr Pechek, který zaostal o více než tři minuty (2:30:33).

Pavel Brýdl se dokázal na závod připravit ve velmi obtížných podmínkách, když návaly sněhu komplikovaly běžecký trénink prakticky pět týdnů.

V Apeldoornu startoval při běžeckém svátku také Kamil Krunka, který v závodě na osm kilometrů podlehl až ve finiši domácímu Bramu Rouwenovi (24:27). Krunka na druhém místě zaznamenal čas 24:29. Trojlístek novoměstských běžců doplnil Miroslav Holub, kterému se ale na maratónské trati nedařilo podle jeho představ. Závod dokončil v čase 2:42:53.

Novoměstské běžce čekají v dalších týdnech tréninkové kilometry, ale také MČR v halové atletice (Krunka 3000 m) a pak MČR v přespolním běhu, které se letos koná v Temelíně. Tam by se měl Krunka představit v závodě mílařů a Brýdl na vytrvalecké trati 10 kilometrů.

(Aleš Žďárský)

24.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

JULIUS BUDAJ se narodil 10. října 2017 ve 22.50 hodin. Jeho míry byly 2620 gramů a 46 centimetrů. Šťastní rodiče Barbora Budajová a Julius Samo jsou z Náchoda.
11

Právě jsme se narodili - říjen 2017

Velké Poříčí i Provodov to měly o fous

Náchodsko - Stoprocentní byl ve víkendovém kole fotbalové I. B třídy regionální trojlístek.

Česká Skalice - Letošní ročník Slavnosti stromů ve Vile Čerych v České Skalici se opravdu vydařil.

Náchodsko - Fotbalisté Náchoda nebudou na třetí říjnový víkend vzpomínat v dobrém.