V konkurenci silných oddílů Kolína, České Lípy, Kladna a mnoha dalších se novoměstský tým neměl šanci prosadit. Soupiska družstva čítala pouhých 12 dívek, většina soupeřek nastupovala s dvojnásobně početnou sestavou.

V každém případě se však podařilo zaznamenat na konci sezony řadu výborných výkonů, které posouvají některé atletky výše v národních tabulkách výkonů a otvírají dveře do Sportovního centra mládeže.

Zaujalo dvojnásobné zlepšení Martiny Routkové na trati 60 m – nejprve v rozběhu 8,33 následně pak ve finále 8,28, na trati 150 m přidala hodnotný výkon 20,48. Pavla Rousková opanovala nejen trať 800 m, kde v sólo závodě zvítězila v čase 2:22,20 min., ale i sprint na 300 m, který zvládla nejrychleji ze všech za 42,37 sekundy. Krom toho ještě obsadila třetí místo na 150 m, a to rovněž velmi rychle -19,82 sekundy.

Michaela Broumová, která stále patří do kategorie mladších žákyň, skočila do dálky podruhé ve svém životě 500 centimetrů.

Další mladší žákyně Kateřina Hanušová si vytvořila osobní rekord na trati 150 m – 20,96. Stejně mladá Šárka Jirásková pak na trati 1500 m vybojovala čtvrté místo a čas 5:32,01 minuty.

Ve stejný den v Pardubicích běžela výtečně na trati 1500 m překářek Michaela Drábková – čas 5:16,43 je letos třetím nejlepším výkonem v České republice v dorostenecké kategorie. Pátým místem a časem 6:58,13 se prosadil na trati 2000 m překářek také Vojta Ambrož, který hostoval v letošní sezoně v ambiciózním týmu dorostenců AC Syner Turnov.