Na 11,5 kilometru dlouhé trati, jejíž start byl v Horním Kostelci, odkud po seběhu do Červeného Kostelce pak čekalo běžce stoupání k Devíti křížům, odtud zase táhlý seběh do Rtyně v Podkrkonoší. Poslední třetina závodu pak byla pro všechny účastníky ve znamení nepříjemného stoupání ze Rtyně v Podkrkonoší směrem k cíli v Horním Kostelci. S touto členitou a náročnou tratí se tedy vypořádal nejrychleji atlet novoměstského SK, který téměř o dvě minuty porazil výtečného vytrvalce, Petra Pechka, jenž o den dříve vyhrál Silvestrovský běh v Havlovicích, kde porazil Brýdlova oddílového kolegu Kamila Krunku. Kategorie žen skončila zcela podle očekávání, vyhrála nestárnoucí Táňa Metelková ze SK Týniště nad Orlicí, která skončila v absolutním pořadí na vynikajícím šestém místě. Druhá pak doběhla do cíle Jana Pechková (Maratonstav Úpice), která na vítězku ztratila téměř šest minut.

Z výsledkových listin:

Absolutní pořadí – 1. Pavel Brýdl (SK Nové Město nad Metují) 39:32 minuty; 2. Petr Pechek (Maratonstav Úpice) 41:21; 3. Milan Vlček (SK Nové Město nad Metují) 42:59; 4. Jindřich Král (Iscarex Česká Třebová) 43:40; 5. Miroslav Duch (AKLVKAlpine Pro) 43:51; 6. Táňa Metelková (SK Týniště nad Orlicí) 44:43; 7. Pavel Kaněra (Sokol Horní Kostelec) 45:31; 8. Pavel Bolehovský (KERTEAM) 46:41; 9. Ivo Kocanda (Červený Kostelec) 46:54; 10. Jaroslav Mazač (Maratonstav Úpice) 47:14 minuty.

Muži do 40 let: 1. Pavel Brýdl (SK Nové Město nad Metují) 39:32; …3. Milan Vlček (SK Nové Město nad Metují) 42:59; 9. Dušan Gajdoš (Červený Kostelec) 49:08; 10. Jiří Kraus (KOHÁ Náchod) 50:49; 11. Michal Krtička (Sokol Žďárky) 50:50; 12. Martin Laštůvka (Slatina – Bohdašín) 51:45; 15. Erik Dach (Slatina nad Úpou) 1:04:50. Muži nad 40 let: 1. Pavel Kaněra (Sokol Horní Kostelec) 45:31; 2. Ivo Kocanda (Červený Kostelec) 46:54; …9. Stanislav Lanta (Spartak Police nad Metují) 56:59; 11. Vít Lelek (Čolek Team Červený Kostelec) 1:01:25; 15. Hugo Frýba (Horní Kostelec) 1:10:30; 16. Miloš Linhart (SC Dobrošov) 1:15:29 hodiny.

Ženy: 1. Táňa Metelková (SK Týniště nad Orlicí) 44:43; …5. Šárka Šimonová (Červený Kostelec) 1:01:55; 6. Hana Vacková (SK Hronov) 1:05:00 hodiny.