Ženy na výbornou

Novoměstským ženám se při závodech 4. prvoligového kola v Jablonci nad Nisou dařilo vcelku dobře. Prvně v této sezoně obsadily 4. místo a nechaly za sebou soupeřky z domácího Liazu, AC Pardubice i Slovanu Liberec. Pro mladé družstvo z Nového Města nad Metují to je lichotivé umístění a příslib do ligové sezony 2008, která už by měla být definitivně vybojována.

Ústí nyní lepší

Muži stejného oddílu mají v druholigové soutěži přetěžký úkol. Vybojovat prvoligovou příslušnost pro příští sezonu proti týmu Jiskry Ústí nad Orlicí. Ostatní družstva jsou již ze hry o vítězství. Ve čtvrtém kole byli úspěšnější atleti z Ústí a vyrovnali tak letošní bilanci – obě družstva byla dvakrát první a dvakrát druhá. Mají shodný počet hlavních bodů a o konečné podobě ligové tabulky rozhodne až poslední kolo na „velmi horké dráze“ právě v Ústí nad Orlicí.
Prestižní souboj o postup do 1. ligy ještě může ovlivnit i vývoj kvalifikace o extraligu, která bude od roku 2008 rozšířena z počtu 8 na 10 družstev, tím pádem se do prvoligových skupin přesunou vítězové II. ligy a ještě jedno druholigové družstvo s nejvyšším počtem bodů. Právě díky vypjatému souboji mezi Ústím a Novým Městem se v tomto případě bude jednat zřejmě o jeden z těchto týmů.