V závodě mladších žákyň doběhla pro prestižní vítězství Alena Ulrichová, která na trati 1800 m nejlépe rozvrhla síly a vystupňovaným závěrem dokázala setřást všechny soupeřky. Při slavnostním vyhlašování výsledků pak mohla vystoupat na nejvyšší stupeň a mimo poháru pro vítězku a věcných cen získala i tradiční pardubickou šerpu.


Dalším skvělým úspěchem SK Nové město nad Metují byl výkon Pavly Rouskové v závodě starších žákyň na 2300 m. Pavla svedla více než dramatický souboj s Mezulianikovou z Plzně a Novotnou z Hradce Králové. Děvčata doběhla do cíle v absolutní „rovině“ a rozhodčím trvalo více než deset minut, než určili pořadí v cíli. Závodnice doběhly ve stejném čase v určeném pořadí Mezulianiková, Novotná, Rousková. „Nutno podotknout, že pořadí na prvním až třetím místě mohlo být určeno i naopak. Závěrečný finiš Pavly Rouskové byl neskutečný,“ dodal trenér Aleš Žďárský.


V závodě mužů na 10 km se představila dvojice Pavel Brýdl a Miroslav Holub. Oba borci se pohybovali na předních pozicích, zejména Brýdl se společně s Losmanem snažil konkurovat výtečné skupině atletů z Polska, které na špici proháněl „bronzový“ ze sobotního běhu Hronov – Náchod, Milan kocourek z Brna. Brýdl nakonec doběhl na 8. místě (třetí nejlepší Čech), Holub celkově třináctý, ale druhý v kategorii nad 40 let.


Protože byl závod v Pardubicích posledním závodem Českého poháru (ČP) v bězích, rozhodovalo se také o dělení pohárových bodů. Po zisku deseti bodů se s celkovým ziskem 57 bodů stal letošním vítězem ČP právě Pavel Brýdl, což je skvělý výsledek tohoto vytrvalce, který si v následujícím období konečně důkladně odpočine od závodění. Stejně tak i jeho oddílový kolega Holub, který také bude při slavnostním vyhodnocení ČP 1. listopadu v Pardubicích, vyhodnocen mezi nejlepšími.