V sobotu byly na programu dětské obratnostní závody a pro dospělé VW 20 kilometrů volným stylem, kde se ukázala například biatlonová legenda Ondřej Moravec. Trať po hřebenech Orlických hor nejrychleji prosvištěl Petr Knop s téměř čtyřminutovým náskokem na druhého Pavla Janečka. Na třetím místě se pak umístil bývalý reprezentant a olympionik Moravec.

ČEZ SkiTour 2024 - Orlický maraton.Ondřej Moravec.Zdroj: pořadatelé„Už jsem byl s dětmi na Orlickém maratonu vloni a je to pro mě srdcová záležitost. Vloni se nám to tu hrozně líbilo, takže jsme znovu neváhali a přijeli. Závod jsem pojal i jako přípravu na Vasův běh. Na tenhle legendární závod ve Švédsku se chystám na začátku března a moc se tam těším. Seriál SkiTour obecně připravuje závody opravdu dobře, tratě přes horší podmínky byly kvalitní a co je na SkiTour pecka, tak to je vyhřívané zázemí," pochvaloval si veleúspěšný sportovec.

Orlický maraton v Orlických horách.
Jubilejní Orlický maraton se přesunul na Šerlich. Závodí se oba víkendové dny

Neděle přinesla klání klasickou technikou. Na výběr měli závodníci z distancí na 10 km s Českou televizí a pak také na 20 a 40 kilometrů. Závodníci bojovali s nepříjemným počasím na tratích, které vystavěl někdejší reprezentant a olympionik v běhu na lyžích Petr Michl.

V tom pravém Orlickém maratonu, závodě na 40 kilometrů, se stal prvním mužem lídr celého seriálu Petr Knop z týmu eD system Silvini Team a mezi ženami si pro zlatou pozici dojela Martina Setunská z týmu SKI Sokol Zaječice.

ČEZ SkiTour 2024 - Orlický maraton.Martin Fuksa.Zdroj: pořadateléV závodě na 20 kilometrů zvítězil reprezentant v rychlostní kanoistice a olympionik Martin Fuksa, pro kterého to byl zároveň jeho první vítězný závod v běžeckém lyžování.

„Podařilo se mi vyhrát můj první běžkařský závod v životě, takže pocity mám určitě skvělé. Déšť a počasí, které úplně nepřálo, mi nevadí. Jsem kluk od vody, takže jsem na ni zvyklý, na těžké podmínky taky. Určitě tu nejsem naposledy, protože mám rád zažít něco nového,“ řekl olympionik a mistr světa Martin Fuksa.

Jako první žena na 20 kilometrech se umístila Anna Sellers z týmu eD system Silvini Team. V závodě ČT na 10 kilometrů se staly vítězkou a vítězem mladé naděje Anna Sedláčková a Martin Šír.

Další zastávkou seriálu ČEZ SkiTour 2024 bude JeLyMan v Jeseníkách 24. a 25. února.

Z tiskové zprávy