V sobotu čekal závodníky jeden z nejtěžších běhů celého seriálu, a to běh na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, Lysou horu. Zrádná monotónně stoupající trať vedoucí celá po lesní asfaltové silničce dlouhá 8,4 kilometru s převýšením 704 metrů bez jediného odpočinkového místa dokonale prověřila fyzickou kondici běžců. I v tomto závodě, který je současně Mistrovstvím Moravy a Slezska se běžci z Náchodska neztratili. Petr Ulich z MT Nové Město nad Metují skončil v kategorii mužů nad 40let druhý, v ženách do 35let Eva Kollertová rovněž z MT Nové Město nad Metují skončila čtvrtá a v ženách nad 35let zvítězila Lenka Wiesnerová (Spartak Police nad Metují) a dostala se tak na průběžné první místo celého Českého poháru.


O den později, v neděli, startovali běžci z Dolní Lomné v Jablunkovském průsmyku a po pěti kilometrech byl cíl na Kozubové, nejvýchodnějším vrcholu celého poháru. Tam skončil Petr Ulich pátý a Eva Kollertová sedmá. Lenka Wiesnerová v tomto závodě již nestartovala pro stále nedoléčené poranění.
V sobotu 2. srpna pokračuje Český pohár dalším extrémně těžkým závodem, téměř patnáctikilometrovým během Hodkovice nad Mohelkou - Ještěd. V průběžném pořadí je na vedoucí pozici v ženách nad 35let Lenka Wiesnerová, v ženách do 35let je Eva Kollertová sedmá a v kategorii mužů nad 40let Petr Ulich čtvrtýV kategorii mužů nad 70let je Jiří Libra sedmý. Další běžci z Náchodska se zatím mezi první desítku neprobojovali. V celém seriálu ve všech kategoriích boduje víc jak tisícovka běžců.

(tk)