Účastníci pokoří hned deset pohoří

Trasa závodu vede přes jedny z nejhezčích regionů v Čechách a v Polsku. Třetí ročník Bike Challenge vede přes 10 pohoří a 7krát účastníci vystoupají nad 1000 metrů nad mořem. Projedou Bystřické hory, Orlické hory, Zlaté hory, Soví hory, Jestřebí hory, masív Kralického Sněžníku, Kamenné hory, Stolové hory a Teplické skály. Každá etapa bude mít jiný charakter od širokých cest a dlouhých stoupání v oblasti Kralického Sněžníku až po technicky náročné single traily po Sovích horách a v okolí Teplic nad Metují.


Pondělní úvodní etapa vedla z Dusznik Zdrój do Králíků a va byla dlouhá 81 kilometrů. Závodníci v této vůbec nejdelší etapě celého závodu museli zdolat převýšení 2280 metrů nad mořem. Nejvyšším bodem úvodní etapy se stal výjezd na Velkou Deštnou do nadmořské výšky 1111 metrů.

Zdejší dvojice v první etapě třetí

Výborně si v první etapě vedla i policko–teplická dvojice startující pod názvem KHS – Cyklomax ve složení Petr Sulzbacher – František Žilák, která skončila na děleném třetím místě. Teplická dvojice startující pod hlavičkou TJ Teplice nad Metují – CykloSki ve složení Jan Macek – Pavel Borna figuruje po první etapě na 164. místě a dvojice Jaroslav Kaufman (Žďár nad Metují) – Vladimír Cinka (Police nad Metují) je po první etapě na 173. místě.


Včera čekala závodníky etapa startující v Králíkách a končící v polském Stronie Śląskie v celkové délce 64 kilometrů. Dnes se závodníci dostanou do poloviny závodu, na programu je totiž třetí etapa měřící 67 kilometrů a jedoucí se na polském území. Startovním městem bude včerejší cílové město, tedy Stronie Śląskie, cílem dnešní etapy se pak stane Bardo. Tato etapa by podle pořadatelů měla být odpočinková, nicméně stejně závodníky čeká slušné převýšení 1924 metrů.