V pořadí již 14. závod horských kol -WZDECHY- připravují pořadatelé ze SK Nové Město nad Metují.

Na známé, spíše cyklokrosové trati, si to v neděli 4. dubna rozdají nažhavení bajkeři ve všech kategoriích. První do závodu nastoupí v 9.50 starší žactvo, ve společně odstartovaném závodě chlapců a dívek na 2 velké okruhy.

Na 10.30 hodin bude připraven start hlavního závodu mužů a žen, který se jede tradičně na 50 minut a jedno kolo v případě mužů nebo pět velkých kol v závodě žen.

Po dojezdu dospělých pak přijdou na řadu nejmenší adepti na širokých pláštích. Kolem 11.30 hodin by měli startovat minižáci a zhruba v 11.40 pak kategorie mladšího žactva.

Trať hlavního závodu je situována do okolí Stadionu generálka Klapálka, v jehož areálu je také start a cíl. Technické pasáže budou k vidění v sadech pod Albertem a také za novým fotbalovým hřištěm.

Startovní listina se pozvolna plní přihláškami, které mohou zájemci o start posílat do pátku 2. dubna na e-mail: wzdechy@seznam.cz.
Startovné v hlavním závodě je 80 korun, u jezdců, kteří se přihlásí až v den konání závodu, je to pak 120 korun. Všichni účastníci musejí mít přilbu na kolo, u osob mladších 15 let je nutný písemný souhlas rodičů. Díky trvalé přízni partnerů bude opět možno vyhrát nějakou z cen v tombole. Ta se týká všech, kteří dokončí hlavní závod mužů a žen.

Jarní Wzdechy 2010 mají motto: „Kdo jede Wzdechy – koleduje si už v neděli.“ Pořadatelé ze SK Nové Město nicméně pevně věří, že to bude veselá koleda, bez odřenin a nebezpečných pádů. (až)