I. LIGA MUŽŮ

Sokol Krčín – 1. NH Brno 24:18  (13:10). V dalším utkání 1. ligy národní házené mužů  hostili krčínští házenkáři celek 1.NH Brno. Tým z Brna už několik let okupuje pravidelně přední místa tabulky, a tak domácí čekal velmi těžký zápas.
„Hosté ale k utkání dorazili  ve značně okleštěné sestavě, a tak pro nás bylo paradoxně komplikovanější se soustředit na odvedení kvalitního výkonu a potvrdit tak vítězství z minulého týdne," říkal po úspěšně zvládnutém zápase domácí trenér Tomáš Pavlík.
Podle očekávání hráli hosté v počátku v útočné fázi trpělivě až do jisté šance, kterou pak úspěšně zakončovali. Takto se jim dařilo držet krok s domácím až do 19. minuty, kdy bylo vyrovnané skóre 6:6. Pak se Krčínu přece jen podařilo odskočit díky několika úspěšným zákrokům v obranné části, a tak byl ve 22. minutě stav 9:6 a ve 28. minutě už 13:8. Hostům se ale v závěru přece jenom ještě podařilo snížit na poločasových 13:10.
Ve druhém poločase se začínala projevovat zmiňovaná nekompletní sestava hostů. Krčínu se podařilo rychle odskočit v 5. minutě na 16:11 a následně úspěšně udržovali vedení po celý zbytek utkání. Definitivní rozhodnutí pak přišlo od 11. do 26. minuty. Hostům docházely síly a domácím se podařila změna v pojetí útočné hry. Rychle odskočili na rozhodujících 23:15. Utkání se pak v klidu dohrávalo a hosté už jenom korigovali na konečných 24:18.
„Vzhledem ke kombinované sestavě hostů byla cesta k vítězství snadnější, ale ne jednoduchá. Do utkání se úspěšně zapojili všichni hráči a doufám, že do dalších utkání to bude motivace k podobně kvalitním výkonům," věří trenérské duo Pavlík – Zimla.
Sestava a branky Krčína: Chmelík, Kopecký – Leugner, Mikolášek, Šefc, Červinka – Pešek (13), Valtera (5), Štrof (3), Marek (1), Čech (2), Fišer.
Další výsledky 13. kola: Stará Ves nad Ondřejnicí – Studénka 17:24, Svinov – Rokytnice 15:18, Opatovice nad Labem – Plzeň Újezd 15:19, Přeštice – Tymákov 17:14, Nýřany – Nezvěstice 18:20.

I. LIGA ŽEN

Sokol Krčín – Sokol Dobruška 20:22 (8:14). O uplynulém víkendu přivítaly krčínské ženy na domácím hřišti odvěkého rivala a zároveň vedoucí celek průběžné tabulky, Sokol Dobrušku.
Přestože Krčín tohoto soupeře v posledním vzájemném utkání porazil (finále Českého poháru), byl tým hostů mírným favoritem. To se bohužel pro domácí potvrdilo hned v úvodu utkání, kdy došlo k hernímu selhání ve všech krčínských řadách (útok – obrana – brankář) a stav 0:6 v 10. minutě hovořil za vše. Ve zbylém průběhu prvního poločasu už byla hra vyrovnanější, ale brankový rozdíl zůstal stejný (poločas 8:14).
Ve druhé části se hra celého domácího družstva výrazně zlepšila. Střelecky těžil z proměňování trestných hodů, při kterých se prosazovala především Monika Titlová (autorka 14 branek). Ke konci zápasu se domácím dokonce podařilo náskok soupeře snížit až na rozdíl jediné branky (26. minuta 19:20), k vytoužené remíze to však nevedlo.
„Družstvo lze pochválit za bojovnost ve druhé půli, ale ta díky prospanému začátku na body nestačila," litoval domácí trenér Jiří Fišer.
K dalším dvěma kolům zajíždějí krčínské ženy na Plzeňsko. V sobotu je tam čeká další nelehký soupeř – Sokol Tymákov a o den později se střetnou se Sokolem Blovice.
Sestava a branky Krčína: Dušková, Kočová – Macková, Chrastilová, Nejmanová, Štefková – Titlová (14), Zimlová (3), Fišerová (2), Hamanová (1).
Další výsledky 13. kola: Modřany – Studénka 4:8, Hlinsko – Rokytnice 16:23, Tymákov – Blovice 22:12, Příchovice – Žatec 21:11. (dop, vz)