HbC Chlumec n. C. – NA Rangers 4:5 SN (1:2, 3:1, 0:1 – 0:1). Hosté ke svému dalšímu zápasu odcestovali bez většiny hráčů základního kádru.

Už ve 4. min. se nebojácně Tovtík prodral až před Kycelta a míček podél ležícího gólmana dovezl až za brankovou čáru – 0:1. O pět minut později si nedovoleně pomohl Kania a hned po jeho návratu z trestné lavice Černý srovnal na 1:1. Nerozhodný stav ale nevydržel dlouho. Po chvíli získal míček hostující Rail, našel kapitána Hofmana, ten nahrál Tovtíkovi, který přesnou střelou strhl vedení na stranu Náchoda – 1:2. Do konce úvodní části se i přes vyloučení na obou stranách již nic nezměnilo.

Ve 2. třetině se už v úvodní minutě trefil znovu domácí Černý, když Gütler nezvládl odraženou střelu Kosiny – 2:2. Vedení se Rangers opět ujali ve 3. min. po chybném střídání domácích a Rail upravoval na 2:3. V závěru třetiny ale domácí stav otočili. Ve 13. min. obešel Horák unaveného Hofmana, který hrál bez střídání a přesnou střelou srovnal na 3:3. V 15. min. dokonce skóre otočil Šanda – 4:3.
Ve 3. třetině domácí předváděli svou typickou ostrou hru a hosté trpělivě čekali na svou příležitost. V 7. min. při vyloučení Kanii se řádně zapotil Gütler, na střelu Synka nedosáhl, naštěstí skončila na spojnici levé tyče a břevna. V 9. min. se objevila radost na unavených tvářích hráčů Náchoda, když Kania nahrál Tovtíkovi, který se uvolnil kličkou do středu a vyrovnal na 4:4. Nerozhodný stav pak vydržel až do konce, na řadu tak musela přijít samostatná střílení.

V samostatných nájezdech se v parádním světle předvedl náchodský brankář Gütler, když domácím nepovolil ani jednou skórovat. O bonusovém bodu pro hosty rozhodl pak svou trefou Hrnčíř.

Petr Hofman, hrající trenér NA Rangers: „I přesto, že jsem dopředu avizoval důležitost tohoto zápasu, tak se z různých důvodů omluvila většina hráčů základního kádru. Když odjíždíte na zápas, máte k dispozici sedm hráčů, tak vás může zachránit pouze zázrak, nebo mít v mužstvu Michala Tovtíka. Stačí dostat míček k červené a Tofi už to nějak zařídí. Děkuji ale všem, kteří bojovali na hranici svých možností a zasloužili se o body, které mohou rozhodovat o důležitém postavení pro play off.“

Branky NA Ragners: Tovtík 3, Rail, Hrnčíř

Sestava NA Rangers: Gütler – Hrnčíř, Hofman, Fogl – Tovtík, Kania, Rail, Veselka, Burdych. (jk)