Jediný zástupce z Náchodska měl na MČR v severské kombinaci na Vysočině dva vyslance – Lukáše Doležala a Jana Johna.

První části závodu severské kombinace, skoku, se Doležal zhostil velmi dobře, když figuroval na solidním 8. místě. Jeho oddílovému kolegovi se nedařilo už v tréninku a závod to jen potvrdil. Nakonec z toho bylo až 16. místo.

V odpoledním běhu už to ale byla z pohledu závodníků BKL Machov úplně jiná písnička. Doležala druhý nejlepší čas na jeden kilometr posunul na výborné čtvrté místo a John zakončil svoje vystupování na MČR nejrychlejším časem v běhu na dva kilometry. Velikou stíhací jízdou se nakonec z 16. pozice posunul až na konečné páté místo.

O den později, tedy v sobotu, se v Machově konal už 45. ročník Borského krosu, který přilákal na startovní čáru více než 220 běžců všech věkových kategorií od batolat až po veterány.

Hlavní závod se běžel na 10 kilometrů a stal se kořistí trutnovského Jana Hrušky, který jako jediný zvládl stlačit výslední čas po 40 minut, a to hodně výrazně (38:36). Druhý skončil vytrvalec pořádajícího BKL Machov Pavel Rücker (40:37), třetí příčku obsadil Ondřej Penc (Cyklo Tony). Ten na druhého Rückera ztratil šestnáct vteřin.

V kategorii žen se na start hlavního závodu postavily jen čtyři odvážné běžkyně. Nejrychlejší byla Anna Beranová z polického Spartaku (49:55), druhá doběhla její oddílová kolegyně Jitka Pešinová a třetí příčka připadla Romaně Brumlichové (53:47). (mr, sj)