Brno – Náchod 3:2p

Úvod prvního barážového utkání vyšel hráčům Náchoda na výbornou.

Dokonale zaskočili soupeře a po gólech Ondřeje Huška a Vojtěcha Bureše vedli na začátku dvanácté minuty 0:2. Brněnští byli průběhem zápasu i defenzivním pojetím hry Rytířů zaskočeni a v první části se na nic nezmohli.

Od druhé třetiny to však byl domácí tým, kdo převzal iniciativu. Brněnští svůj tlak stupňovali, Náchod se ve druhé a třetí části pouze bránil. Díky výbornému výkonu brankáře Vlastimila Skalického však inkasovali Náchodští pouze dvakrát a dovedli utkání až do prodloužení.

Prodloužení však nemělo dlouhého trvání, neboť jej hned po čtrnácti sekundách rozhodl gólem z předbrankového prostoru Marek Fuchs. Domácí zvítězili v úvodním taktikou svázaném utkání 3:2 a ujali se vedení v sérii.

Fakta – branky a asistence: 23. Fuchs (Brom), 41. Grábl (Marek), 61. Fuchs (Brom) – 7. Hušek (Matoulek), 12. Bureš (Hušek). Rozhodčí: Both – Černín. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 54. Třetiny: 0:2, 1:0, 1:0. Střely na branku: 31:8. Stav série: 1:0.

„Očekávali jsme, že soupeř bude hrát florbal, což se nepotvrdilo. Protrápili jsme se zápasem přes urputnou, ale obětavou obranu soupeře k vítězství,“ okomentoval průběh zápasu domácí trenér Marek Fiala.

„Nezáživný florbal rozhodlo prodloužení, kde je to o jedné chybě, kterou jsme bohužel udělali my,“ hodnotil barážovou porážku trenér Náchoda Tomáš Třešňák.

O blížícím se víkendu se série stěhuje do Náchoda, kde bude sehrán druhý a třetí zápas. Sobotní utkání odstartuje v náchodské Plechárně ve 20 hodin, nedělní na stejném místě v 17 hodin.