Závod se konal v Kladně minulý víkend a osmnáctiletá atletka na něm absolvovala „atletický semestr". Jinými slovy. Strávila dva dny v bezprostřední blízkosti hvězd světové atletiky, jakými jsou bronzový z OH v Aténách Dmitrij Karpov z Kazachstánu, stříbrný z OH v Pekingu Bělorus Andrej Kravčenko, sedmá z OH v Pekingu Karolina Tyminská z Polska, bronzová z HME z Goteborgu Hanna Melnyčenko z Ukrajiny a řada dalších včetně české rekordmanky Elišky Klučinové.
Na novoměstskou atletickou naději sice čas od času doléhala atmosféra velkého závodu, ale i přesto dokázala skvěle zabojovat. Postupně si vylepšila tři osobní rekordy (100m př. 14,89; 200m 25,75 a 800m 2:23,49) a tím i posunula konečný bodový součet o 103 bodů výše než na mistrovství České republiky. Kladenský zisk 4950 bodů upevnil její první pozici v průběžných českých tabulkách a zdá se, že jí otevřel cestu k dalším vícebojařským závodům.
S největší pravděpodobností by na přelomu srpna a září měla startovat na některém z mítinků ve Finsku, Francii nebo Velké Británii. (až)