Brýdl byl vidět na všech frontách

Pro oddíl atletiky SK Nové Město nad Metují je výtečnou vizitkou vítězství v kategorii mužů, které za své výkony v sezoně získal běžec Pavel Brýdl. Stříbrný medailista z MČR v půlmaratonu, účastník závodů Světového poháru v běhu do vrchu a vítěz Českého poháru v bězích, završil letošní sezónu prvním místem i ve zmiňované anketě. Pavel byl v letošní sezóně skutečně vidět na všech „frontách“. Výtečně bodoval za ligové družstvo SK Nové Město nad Metují, startoval na dráhovém MČR na 5 km i 10 km, vyhrál seriál Běžecký pohár kraje Hradec Králové. V současné době má za sebou několik týdnů objemové přípravy a těší si na jarní měsíce, které budou ve znamení Mistrovství České republiky v přespolním běhu a Mistrovství České republiky v půlmaratonu.

Rouskové vyšla Dětská olympiáda

Další ocenění si včera z Hradce Králové odvezla mladá naděje novoměstské atletiky, Pavla Rousková, která získala titul Objev roku.
Pavla připoutala pozornost atletických odborníků především svým skvělým výkonem na Hrách dětské olympiády, která se uskutečnila v červnu v Ústí nad Labem. Na trati 300 m obsadila druhé místo a časem 41,36 se zařadila taktéž na druhé místo v absolutním českém žebříčku žákyň. Navíc si tato 14letá atletka novoměstského SK vylepšila osobní maxima na tratích 150 m (19,88) a 800 m zvládla ve výborném čase 2:23,12.