I. LIGA MUŽŮ

NÁCHOD – BYSTŘICE 25:26

Fakta – sestava a branky Náchoda: Vaněček, Klesl – Hejzlar, Hrachový 7, Kosinka 4, Hlaváček, Metelka, Vaněk 1, Cvejn 6, Bílý, Padevět, Resl 1, Freiberg, Černý 6. Rozhodčí: Beneš, Chalupa. Vyloučení: 2x 2 min: 3x 2 min. ŽK: 2:4. Sedmičky: 3:0. Poločas: 14:11.

Další výsledky 8. kola: Dvůr Králové – Chodov 22:25, Hustopeče – Zlín 23:22, Litovel – Velká Bystřice nezjištěno.

Prvoligoví házenkáři Náchoda svým příznivcům předvedli, jak se dá prohrát téměř vyhraný zápas. V souboji s Bystřicí pod Hostýnem pustili hosty poprvé do vedení až ve 27. minutě druhého poločasu, což Bystřici stačilo k tomu, aby si z Náchoda odvezla všechny body.

První poločas patřil jasně domácím házenkářům, kteří si rychle vybudovali čtyřbrankový náskok, což hosty donutilo ke změně na brankářském postu. A to se později ukázalo jako jeden z klíčových faktorů zápasu. Přesto Náchod ve 21. minutě vedl 11:6 a o chvíli později i 12:7 a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohly přijít komplikace. Když si však domácí ve 27. minutě potřetí při sedmičce vylámali zuby na brankáři hostí, začala se zvolna karta obracet. Záhy totiž Bystřice korigovala na poločasových 14:11.

Úvod druhé půle ale Náchodu hrubě nevyšel. V 5. minutě už domácí vedli jen o gól a o pět minut později už to bylo 17:17. Přesto domácí ve druhé půli několikrát odskočili na rozdíl dvou branek, pokaždé však tento náskok ztratili. Až přišla už zmiňovaná 27. minuta, kdy Bystřice poprvé vede (24:25). V hektickém závěru, v němž domácí sahali aspoň po bodu, hosté těsné vítězství uhájili.
„V Jičíně jsme před týdnem také o gól prohráli, ale tato porážka s Bystřicí mě mrzí podstatně více, protože jsme ztratili vyhraný zápas,“ smutně konstatoval domácí trenér Jaromír Bílý.

NÁCHOD B – SLAVIA 27:33

Fakta – Kaválek, Cvejn – Tyler 4, Manych, Vodák, Štajnrt 3, Samek, Vaněk 8, Hrachový 4, Metelka 7, Šnajdr 1. Rozhodčí: Beneš, Chalupa. Vyloučení: 4x 2 min.: 5x 2 min. ŽK: 3:1. Sedmičky: 1:2. Poločas: 10:17.

Další výsledky 8. kola: Dukla Praha B – Mladá Boleslav 29:19, Jablonec – Liberec 24:25, Lovosice B – Úvaly 39:26, Louny – Pardubice odloženo.

NÁCHOD – BĚLÁ 28:17

Fakta – sestava a branky Náchoda: Novohradský 3, Beránek 2, Vyskočil 3, Bajer 9, Klikar, Lipovský 3, Komárek, Černý 1, Tér, Hofman 3, Cvejn 4. Rozhodčí: Beneš, Chalupa. Vyloučení: 3x 2 min.: 6x 2 min. ŽK: 2:3. Sedmičky: 2:2. Poločas: 15:11.
Další výsledky 8. kola: Louny – Kutná Hora 48:26, Ledeč – Liberec 24:37, Jablonec – Pardubice 17:40, L. Vršovice – Úvaly 25:27.

  1. Liberec 8 7 0 1 277:190 14
  2. Pardubice 7 7 0 0 230:156 14
  3. Úvaly 8 7 0 1 234:190 14
  4. Louny 7 6 0 1 287:165 12
  5. Chodov 7 4 0 3 185:187 8
  6. Dvůr Králové 8 4 0 4 191:202 8
  7. Strakonice 7 3 0 4 214:204 6
  8. Náchod 7 3 0 4 186:199 6