I. LIGA MUŽI

HC TJ Náchod – TJ Bystřice pod Hostýnem 28:26 (13:11). „Do utkání jsme šli s absencí Osoby a navíc s Balcarem, který celý týden ležel s teplotou. Z béčka jsme sáhli po Novohradském, abychom měli leváka,“ začal s komentářem důležitého vítězství svých svěřenců náchodský trenér Petr Šulc.

Samotný vstup do utkání měli domácí házenkáři velmi dobrý, jenže poté je začal soupeř přehrávat, prosazoval se střelami z dálky i kombinacemi. Velkou hrozbou pro domácí navíc byla levá spojka Dobeš. V nejnevhodnější dobu se navíc domácím zranil tahoun Klouček, který se už do konce zápasu do hry nezapojil. „V těchto momentech nám chvíli trvalo, než jsme se vrátili do hry, ale závěr první půle jsme sehráli velmi dobře. Prosazovali jsme se střelou z dálky i rychlým útokem a poločas jsme vyhráli o dva góly,“ popsal Šulc.

Vstup do druhé půle se domácím náramně povedl, dostali se do vedení o pět branek, když k tomu výrazným způsobem přispěli střelci ze střední i větší vzdálenosti Hrachový, Nosil a Mrština. „Velmi dobrou rozehrávkou k tomu přispíval Lojda, který se na rozehrávce střídal s Nosilem,“ dodal Šulc. Náchodští ale v závěru zbytečně polevili a tak byly závěrečné minuty ještě hodně dramatické. Zasloužené vítězství si ale už domácí vzít nenechali.
Fakta – sestava a branky Náchoda: Vaněček, Kocián – Mrština 6, Manych, Šnajdr, Klouček 2, Bauer, Freiberg 6, Hrachový 8, Nosil 3, Vítek, Lojda 2, Novohradský, Balcar 1. Rozhodčí: Halada, Zich. Vyloučení: 7x2 min.: 2x2 min. ŽK: 3:3. Sedmičky: 4/3:2/1. Diváků: 150.

Další výsledky: Košutka – Jičín B 24:25, Dvůr Králové nad Labem – Kostelec na Hané 31:28, Chodov – Litovel 33:27, Nové Veselí – Karviná jun. 28:29, Ostrava – Šumperk 27:30.

II. LIGA MUŽI SVČ

HC TJ Náchod B – TJ Lokomotiva Louny 18:28 (9:11). V dalším kole hostili druholigoví náchodští muži družstvo z popředí tabulky, celek Loun. V jeho kádru je několik hráčů, kteří v předchozích letech působili v extraligových Lovosicích, takže domácí nečekalo vůbec nic jednoduchého.
Objektivně řečeno, hosté byli po celý zápas lepší, převyšovali domácí ve všech herních činnostech a zaslouženě si odvážejí z Náchoda oba mistrovské body.

Domácí drželi krok s hosty hlavně v prvním poločase a na začátku druhého, kdy ještě ve 42. minutě byl stav 14:16 pro hosty. Závěr domácí opět nezvládli, do kolen je postupně dostávaly neproměněné vyložené šance a hosté naopak domácí obranu snadno rozebírali a střelecké pokusy proměňovali. Hlavním rozdílem mezi oběma týmy byly jednoznačně individuální schopnosti a vyzrálost jednotlivých hráčů.

Radek Čejchan, trenér Náchoda B: „Velice dobrý výkon předvedli oba brankáři, hráčům z pole se tentokrát příliš nedařilo.“

Fakta – sestava a branky Náchoda: Kocián, Vaněček 1 – Bílý 4, Mrština 3, Škoda 3, Filip 2, Mazáč 2, Novohradský 1, Šnajdr 1, Voslař 1, Černý, Samek. Rozhodčí: Semerád – Vlk. Vyloučení: 2:1. ŽK: 2:2. Sedmičky: 2:4. Diváků: 21.

Další výsledky: Pardubice – Jablonec nad Nisou 26:28, Vršovice – Dukla Praha SCM 23:29, Mladá Boleslav – Kolín 25:26, Bělá pod Bezdězem – Chomutov 28:30, Ústí nad Labem – Most 38:30.

I. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

HC TJ Náchod – HC Zubří 21:30 (9:17). Fakta – sestava a branky Náchoda: Kaválek, Hejzlar, Resl 3, Tomek, V. Pich 2, P. Pich 4, Hlaváček 2, Vítek, Hubka 1, Lojda 2, Kubeček 2, Zetek 4, Černý 1, Fiala. Rozhodčí: Semerád, Vlk. Vyloučení: 3:3. ŽK: 2:2. Sedmičky: 1:1. Diváků: 58.
Další výsledky: Nové Veselí – Karviná 27:29, Kopřivnice – Dukla Praha 28:29, Frýdek Místek – Bohunice 30:25, Talent Plzeň – Jičín 21:27. Předehrávka 14. kola: Talent Plzeň – Kopřivnice 34:27.

I. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

HC TJ Náchod – TJ Lokomotiva Louny 28:32 (16:15). Fakta – sestava a branky Náchoda: Kosinka 2, P. Pich 1, Vaněk 1, Černý 2, Tomek, Beránek, V. Resl 10, Zetek 7, Král, J. Resl, Hlaváček 5, Šmejkal, Hejzlar, Fiala. Rozhodčí: Semerád, Vlk. Vyloučení: 5:3. ŽK: 2:1. Sedmičky: 2:2. Diváků: 35.
Další výsledky: Vršovice – Dukla Praha 19:26, Strakonice – Kobylisy 26:23, Talent Plzeň – Jičín 23:23, Mladá Boleslav – Č. Budějovice 18:42. (mr, rč)