V tom osmém na sebe výrazně upozornil náchodský Čermák, který se 56!!! body podílel na vítězství svého týmu v Havlíčkově Brodě. O den později se ale jemu osobně, ani jeho spoluhráčům už tolik nevedlo, když nedokázali dotáhnout do zdárného konce dobře rozehraný zápas ve Svitavách.

8. KOLO

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – TJ SPŠ stavební Náchod 83:95 (19:28, 48:47, 67:71)
Hostující hráči nezačali na Vysočině špatně a během první čtvrtiny si vytvořili solidní náskok. Druhá čtvrtina však hostům nevyšla a domácí zápas otočili na svou stranu. Ve třetí čtvrtině se však náchodští hráči opět vzpamatovali, překlopili utkání na svou stranu a dokonce šli do mírného vedení. To už ve čtvrté čtvrtině nepustili a urvali tak pro sebe dva cenné body.

Sestava a body Náchoda: Čermák 56, Žďárek 15, Prouza 10, Vaněček 6, Pavlišta 5, Chvojka 3, Paulů.

Další výsledky 8. kola: Hořice – Přelouč B 61:69, Svitavy B – Rychnov nad Kněžnou 71:76, Turnov – Havlíčkův Brod 95:66, Nová Paka – Chrudim 65:64.

9. KOLO

Basketbal TJ Svitavy B – TJ SPŠ stavební Náchod 64:56 (7:18 16:33 42:45)
Utkání ve Svitavách dlouho vypadalo na jednoznačnou záležitost hostujícího celku. Náchod totiž v první čtvrtině dovolil soupeři jen sedm bodů a ve čtvrtině druhé to nebylo o moc více. Do druhé poloviny utkání tak vstupoval Náchod se sedmnáctibodovým polštářem. Z něj však domácí začali ve třetí čtvrtině mocně odebírat, jen za tuto pasáž dali domácí šestadvacet bodů a náskok Náchoda smázli na pouhé tři body. Ve čtvrté čtvrtině pak Svitavy zápas definitivně otočily.

Sestava a body Náchoda: Žďárek 13, Čermák 10, Sarpong 9, Hrubý 8, Chvojka 7, Prouza 5, Vaněček 4.

Další výsledky 9. kola: Vysoké Mýto – Rychnov nad Kněžnou 64:72, Turnov – Chrudim 82:61, Nová Paka – Havlíčkův Brod 77:52.

10. Hořice 7 0 7 362:519 7

Basketbalisté Náchoda mají před sebou hodně perný víkend. V sobotu totiž přivítají vedoucí celek tabulky z Turnova a o den později přijede na náchodskou palubovku třetí Nová Paka. Sobotní utkání začne v 17.30 hodin, v neděli se začne v 10 hodin. (mr)