Náchod – Velká Bystřice 22:28

Poslední Náchod nevstupoval do utkání s Velkou Bystřicí v roli favorita, ale ani hosté na tom nebyli před soubojem v Náchodě nijak dobře.

V prvním poločase tahali za delší konec provazu hostující házenkáři, když domácí převážnou část prvního dějství dotahovali mírný náskok soupeře. Do poločasové pauzy odcházeli Náchodští s dvoubrankovou ztrátou.

„V šatně jsme si k tomu něco řekli a začátek druhé půle podle toho také vypadal,“ zmiňuje nejpovedenější náchodskou pasáž celého utkání domácí trenér Jaromír Bílý. Jeho svěřenci vlétli do druhé půle jako uragán a zápas otočili. Ke skvělému výkonu se rozchytal brankář Klesl, střelecky se chytl bombarďák Hrachový, jenže toto náchodské vzepětí nemělo delšího trvání.

Domácí si sice vypracovali čtyřbrankový náskok, jenže následně neproměnili sedmičku, v několika dalších šancích zbytečně zbrkle a nepřesně zakončili a karta se začala zvolna otáčet. Toho Velká Bystřice využila a v závěrečné čtvrt hodině zápasu doslova dominovala, když ji vyhrála 13:3 a tím i celé utkání 28:22.

Fakta - sestava a branky Náchoda: Vaněček, Klesl – Hejzlar, Hrachový 8, Kosinka 3, Hlaváček, Metelka, Tyler, Cvejn 4, Štajnrt, Lojda 1, Resl 4, Freiberg 2, Vaněk. Rozhodčí: Beneš, Chalupa. ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (Hejzlar). Vyloučení: 2x 2 min: 3x 2 min. Sedmičky: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 12:14.