Z tréninkové skupiny Jiřího Vondřejce výborně reprezentovala pětice atletů. Marcela Vondřejcová vyhrála běh na 400 metrů dorostenek časem 59,72 s. „Pro Marcelu to byla letošní první čtvrtka a v závěru bylo znát, že je specialistka na kratší tratě,“ okomentoval její vystoupení na 400 metrů trenér Jiří Vondřejc.
Aleš Voborník vyhrál běh na 400 metrů dorostenců časem 51,42 s. „Aleš prodělal minulý týden angínu a tento výpadek byl na čase i na jeho projevu znát,“ viděl rezervy trenér.


Jiří Vondřejc doběhl třetí ve svém běhu na 100 metrů časem 11,35 a ve velmi kvalitně obsazeném závodě skončil na 9. místě. Lépe se Jiřímu dařilo na čtvrtce. Ve Velké ceně města Pardubic doběhl na třetím místě ve vyrovnaném letošním nejlepším čase 49,22 s. „Jirku z devatenácti účastníků porazili pouze čeští reprezentanti Marek Hrubý a Petr Klofáč,“ dodal spokojený trenér a otec v jedné osobě Jiří Vondřejc starší.


V závodě na 3000 metrů výborně běželi dorostenec Miloš Cvejn a žák Michal Vávra. „Miloš si vytvořil nový osobní rekord o více než 20 sekund a doběhl na 9. místě. Jeho nový osobák má hodnotu 9:35,80. Pro Michala byl tento závod především výzvou, zda splní limit na mistrovství ČR žáků. A Michalovi se to povedlo na výbornou,“ chválí oba své svěřence spokojený trenér a dodává, že jako nejmladší účastník měl Michal Vávra velmi těžkou pozici a neměl kontakt se soupeři. Přesto držel stanovené tempo a časomíra se zastavila na čase 10:28,58. Michala tak čeká v září odměna za tvrdou dřinu v podobě premiérového startu na mistrovství ČR žactva v Břeclavi.