Zájemci o účast v tomto dnes už kultovním podniku mohou on-line přihlášku vyplnit na stránkách pořadatele (http://redpointteam.cz/zavody/rallye_sudety/rallye_propozice/index.html) nejpozději do soboty 31. srpna.

Pořadatelé opět připravili závodníkům výběr ze dvou tras, hlavní měří 110 kilometrů (převýšení 3150 metrů) a vedlejší je 60 kilometrů s převýšením 1150 metrů).

Trasa závodu vede velice členitým terénem Teplických skal, Adršpašských skal a Broumovských stěn. Od roku 1998 má trať stálé značení v terénu (světle modré trojúhelníky ve žlutém čtverci 14x14 cm) a jednotlivé úseky si lze během roku projet.  Pouze 15 % trati vede po silnicích, 85% je po lesních a polních cestách, významné jsou technicky náročné sjezdy.

Celý závodní program začíná už pátečním otevřením výstavní plochy a stánků s občerstvením na náměstí, od 18 hodin začíná koncert a v osm večer přijde na řadu oficiální zahájení závodu s výkladem trati. V sobotu mezi šestou a půl osmou je naplánována bikerská snídaně a bohatý program včetně atraktivní tomboly pokračuje i po skončení samotného závodu.   (dop, mr)