Další zaváhání posílají regionální celky ke dnům tabulek

Náchodsko – Třetí kolo nejvyšších domácích soutěží kuželkářů a kuželkářek body regionálním celkům nepřineslo. Náchodské ženy prohrály s Husovicemi, kostelečtí muži pak nestačili na Českou Třebovou.

1.10.2016

Ilustrační fotoFoto: František Géla

I. LIGA ŽEN

TJ Sokol Husovice – SKK Primátor Náchod 6:2 (3169:3107). Na dráhy brněnských Husovic odjížděly náchodské ženy v pozici favorita.

Nováček neměl být vážnější překážkou pro kandidáta na medaile. Skutečnost ale byla taková, že Náchod v první třetině uhrál jen jeden půlbod.

Hrdinová prohrála s Gabrhelovou na všech čtyřech drahách, ale pokaždé to bylo jen o několik kuželek. Majerová vydržela na dráze jen 60 hodů. Ani střídající Moravcová nekladla Oriňákové vážnější odpor. Po první třetině tak byl překvapivý stav 2:0 a 53 kuželek pro Husovice.
Zápas Brožkové s Mašlaňovou byl plný zvratů, nakonec rozhodla o vítězství domácí hráčky jen jedna jediná kuželka. Nedařilo se ani Adamů, která proti Kubáčkové dosáhla jen na půl bodu. Po dvou třetinách vedly Husovice už 4:0 a o 94 kuželek.

V poslední třetině se pokoušely náchodské hráčky ještě dosáhnout na remízu, k tomu ale potřebovaly vyhrát minimálně o 95 kuželek. Cvejnová zatím marně hledá loňskou formu, nad Štáblovou sice vyhrála, ale jen o 25 kuželek. Šimůnková porazila Kelpenčevovou po boji o 7 kuželek, což stačilo jen na snížení na 2:6.

Náchod se po třech odehraných kolech krčí na desáté příčce.

Sestavy a výkony Husovice – Náchod: Gabrhelová 530 – Hrdinová 505, Oriňáková 524 – Majerová (od 61. hodu Moravcová) 496, Mašlaňová 535 – Brožková 534, Kubáčková 547 – Adamů 507, Štáblová 494 – Cvejnová 519, Kelpenčevová 539 – Šimůnková 546.

Další výsledky: Blansko – Jičín 6:2, Rosice – Přerov 3:5, Rokycany – Česká Třebová 6:2, Valašské Meziříčí – Konstruktiva Praha 5:3, Slavia Praha – Duchcov 2:6.

I. LIGA MUŽŮ

TJ Lokomotiva Česká Třebová – TJ Červený Kostelec 7:1 (3777:3584). Utkání se od začátku vyvíjelo ve prospěch České Třebové. Schusterovi nestačily na bodový zisk ani výkony okolo 150 kuželek a již po třech drahách bylo rozhodnuto o jeho porážce s Kolářem. Mýl využil slabší formy Stejskala a získal první (a poslední) bod pro Červený Kostelec. Po první třetině byl stav 1:1 a o 15 kuželek vedla Česká Třebová.

V prostřední třetině exceloval domácí Topič. Výkonem 680 kuželek jasně porazil Mrkose, kterému jinak kvalitní výkon 639 kuželek stačil pouze na porážku 1:3. Podzimek si výkonem 647 kuželek poměrně jasně poradil s Novákem, a tak Česká Třebová vedla po dvou třetinách již 3:1 a o 110 kuželek.

Kvalitní výkony hlavně v provedení domácích hráčů byly k vidění i v poslední třetině. Jiroušek sice ztratil dvě dráhy proti Šmídovi, ale o jeho jasném vítězství nebylo pochyb. Brzy bylo jasno i v poslední dvojici. Kmoníček porazil Horna již po třech drahách.

Červený Kostelec sice předvedl v České Třebové kvalitní výkony, ale stačilo to pouze na porážku 1:7 o 193 kuželek.

Červený Kostelec je po třetí porážce v sezoně předposlední.

Sestavy a výkony Česká Třebová – Červený Kostelec: Kolář 677 – Schuster 629, Stejskal 532 – Mýl 565, Podzimek 647 – Novák 593, Topič 680 – Mrkos 639, Jiroušek 657 – Šmída 593, Kmoníček 584 – Horn 565.

Další výsledky: Trnovany – Jičín 6:2, Rosice – Olomouc 3:5, MS Brno – Vrchlabí 1:7, Valašské Meziříčí – Třebíč 2:6, České Velenice – Hořice 5:3. (dou, mr)

1.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

JULIUS BUDAJ se narodil 10. října 2017 ve 22.50 hodin. Jeho míry byly 2620 gramů a 46 centimetrů. Šťastní rodiče Barbora Budajová a Julius Samo jsou z Náchoda.
11

Právě jsme se narodili - říjen 2017

Velké Poříčí i Provodov to měly o fous

Náchodsko - Stoprocentní byl ve víkendovém kole fotbalové I. B třídy regionální trojlístek.

Česká Skalice - Letošní ročník Slavnosti stromů ve Vile Čerych v České Skalici se opravdu vydařil.

Náchodsko - Fotbalisté Náchoda nebudou na třetí říjnový víkend vzpomínat v dobrém.