DDM Alfa Pardubice B – NA Rangers 4:12 (3:4, 0:4, 1:4). Po dvou vítězstvích na domácím hřišti pokračovalo náchodské tažení za titulem v pardubické Alfa aréně.

Úvod střetnutí Náchodu vyšel nad očekávání, když již po 20 sekundách vedl 0:1. Vyraženou střelu Borůvky dorazil kapitán Hofman. O 23 vteřin později zápěstím překvapil Horkého veterán Werner a stav byl rázem 0:2! Domácí byli tímto vývojem zaskočeni, nicméně se jim podařilo opakovanou střelou nad ležícího Ponkeho ve 3. min. snížit na 1:2. Naštěstí hosté s gólovou odpovědí příliš neotáleli a v téže minutě Resl po spolupráci Kopáčka s Hajníkem upravil na 1:3. V 10. min. si Zemánek zaběhl ve vlastním oslabení za obranu hostí a z levého křídla prostřelil Ponkeho – 2:3. V průběhu 13. min. unikla dvojice Tovtík – Hofman, první jmenovaný naznačil střelu a přihrál Hofmanovi a ten upravil na 2:4. Ve 14. min. byl vyloučen Hajník a po minutě vykřesal jiskru naděje pro Alfu Dubišar - 3:4.

Ve druhé třetině Náchodští zasadili Alfě rozhodující úder. V úvodu 4. min. Tovtík využil spolupráce s Langenbergerem – 3:5. Chvíli poté Hajník naznačil střelu, nahrál dobře postavenému Reslovi a hosté vedli o tři branky. Třetí formace Náchodských si vynutila tlak v 8. min., Salnický se natlačil před branku a Belák zblízka zvýšil na 7:3 pro hosty. Účet druhé třetiny uzavřel Tovtík, který v přesilovce upravil na 3:8 pro hosty.

Také ve 3. části udávali tón hry hráči „Rangers“ a kráčeli nezadržitelně k titulu. Ve 4. min. se prosadil po asistenci Resla i Hajník – 3:9. O desátou branku se postaral dobře hrající dorostenec Bittner v 6. min. Vzápětí to byl sám agilní Belák, který si prohodil role s Bittnerem – 3:11. Ve 12. min. Bittner skóroval po spolupráci s vítězem kanadského bodování Tovtíkem - 3:12. Ve 14. min. zbytečně fauloval Hajník a v 15. min. kosmeticky upravil na konečných 4:12 domácí Pirkl. Ani tento fakt nemohl pokazit radost Náchodských hráčů, kteří po zásluze mohli zvednout pohár pro celkového vítěze OHbL, když play off projeli jak nůž máslem a všechny série vyhráli v poměru 3:0 na zápasy.

Branky NA Rangers: Hofman, Tovtík, Resl, Belák, Bittner 2, Werner a Hajník 1

Petr Hofman, hrající trenér NA Rangers: „Nejdůležitější v této finálové sérii bylo, že se nám podařilo vyhrát obě domácí utkání. S tím hráči Alfy asi nepočítali a už před zápasem na mě působili rezignovaně. Pak se nám podařil vstup do utkání a už nám titul nemohl nikdo vzít. Hokejbal má v Náchodě více než dvacetiletou tradici, chtěl bych vzpomenout průkopníky z Kramolny, Sokol Staré Město a HSK Náchod. Děkuji všem hráčům, kteří se zasloužili o postup a vrátili náchodský hokejbal tam, kam dlouhá léta patřil - do druhé Národní hokejbalové ligy.“ (jk)

Sestava NA Rangers: Ponke, (Krulich) – Werner, Kopáček, Borůvka, Florian, Janovský – Tovtík, Hofman, A. Langenberger, Hajník, Kania, Resl, Bittner, Belák, Salnický.