“Máte tady super prostředí a super organizaci, jsem velmi rád, že se letošní Pohár vítězů pohárů mohl odehrát zde v Havlovicích, “ neskrýval příjemné překvapení Prezident Českomoravského svazu malé kopané Filip Juda.

HAFA těsně před branami finále

V nabité konkurenci si vedli velmi dobře hráči domácího týmu HAFA Havlovice. Po vítězstvích ve skupině s týmy FUTRO Klášterec n. Ohří, Café Pepino Klatovy a Ležák Česká Skalice, porazili ve čtvrtfinále Knockout 83 Příbram a dostali se tak mezi čtyři nejúspěšnější týmy turnaje. V semifinále poprvé klopýtli a těsně před koncem obdrželi gól na 1:2 od třetiligového týmu pražské Hanspaulky DEKO Praha. V boji o třetí místo opět nezaváhali a vybojovali tak bronzové medaile s týmem DIRTECHO Sharks Příbram 4:1. Jediný zástupce Náchodska, hráči Ležáku Česká Skalice, postoupili ze čtyřčlenné základní skupiny do nedělních vyřazovacích bojů, kde jim však ve skupině B patřila poslední příčka a s turnajem se museli rozloučit.


Velké finále se rozehrálo okolo nedělní 16 hodiny, kdy proti sobě stanula družstva DEKO Praha a FUTRO Klášterec nad Ohří. Utkání bylo vyrovnané až do posledních chvil, kdy hráči DEKO Praha opět strhli vedení na svoji stranu asi půl minuty před koncem.

Tradiční koupel nemohla chybět

Vyhlášení vítězů a slavnostní ukončení turnaje se uskutečnilo tradičně před rozhlasovou budovou a vodník „Dufíno“ si nenechal ujít příležitost nahnat vítěze do řeky. Tak jako je již tradicí na turnaji HAPO, tak i zde hráči pózovali i s pohárem a vodníkem místním fotografům a kameramanům uprostřed řeky. Nakonec se vítězové přestrojili do zbrusu nových dresů.


„Turnaj měl vysokou herní i organizátorskou úroveň. Hřiště byla výborně připravená. Jsme nadšeni a možná tu nejsme naposledy. Rádi bychom přijeli na 31. ročník HAPO v příštím roce,“ vysekli poklonu organizátorům vítězové turnaje