Svou účast na ME v Berlíně potvrdila  svými časy na krátkých prsařských tratích Petra Chocová. Kromě Chocové překonal rekord mítinku, a to hned dvakrát na distanci 200m volný způsob také závodník Delfínu Náchod Pavel Janeček. Tento závod se plaval jako vzpomínka na zesnulého ústeckého trenéra – Memoriál Zdeňka Vaněčka, který mimo jiné vždy podporoval Janečka v jeho plavecké kariéře. Ten se ve finále odvděčil časem 1:55,30. Na poloviční trati pak dohmátl druhý za Urbanem,
Bronz na trati 100m motýl získal mezi muži Josef Matyáš. Medaili stejné hodnoty vybojovala Lucie Kramlová na 100m prsa, když na 50m znak ji k třetímu místu chyběla pouhá setina sekundy.
Ema Umlaufová doplavala na pátém místě na 200m znak a Štěpán Remeš dohmátl šestý na 100m motýl.
Čtyřiadvacátý Jarní pohár se odehrál o stejném víkendu v Hradci Králové. Delfín Náchod zde obsadil pěkné šesté místo mezi 34 zúčastněnými oddíly.  Mezi Delfíny zářila mladší žákyně Petra Lemfeldová, která zvítězila jak na trati 100m volný způsob časem 1:09,96, tak i na polohové dvoustovce za 2:47,71. Kromě toho přidala i stříbro na 100m znak.
Mezi vítěze Jarního poháru se zařadila také Pavlína Linhartová, ročník 2002, první na 200m znak časem 3:01,50.
Stejně stará Anežka Rožnovská dohmátla druhá na 100m motýlek a na 100m prsa skončila bronzová. Tereza Hofmanová stála na druhém stupínku po doplavání tratě 100m motýl.
Jen těsně za stupínky vítězů zůstala v této disciplíně v kategorii žen Martina Ulmanová. Šesté pozice vybojovali Kateřina Jermanová a Vojtěch Pavelka. (pj)