Prvním závodem začínající plavecké sezony byl Pohár města Hořic. Delfíni ukázali, že jsou v místním bazénu jako doma, protože zde absolvovali srpnové soustředění a zúročili tak svoji znalost místního prostředí v celkové klubové vítězství před silnými týmy Hradce Králové a Pardubic.

Čtyři zlaté medaile si přiváží čtrnáctiletý Pavel Janeček ve svém prvním startu po zranění kolena. Dvě zlaté a jedno stříbro pak dorostenka Tereza Brothánková a dvanáctiletá Aneta Nyčová, která zde získala cenný skalp stejně staré Adély Morávkové z Trutnova. Vítězem na 50 m prsa se stal starší žák Martin Cöger, který přidal tři druhá místa. Dalšími medailisty byli Jiří Valášek a Marek Rajsner v dorostencích, Daniel Halaška v žácích a Martina Ulmanová a Veronika Ročková v žákyních.

Několik polských plaveckých klubů prověřilo výkonnost náchodských Delfínů poslední zářijovou sobotu v pětadvacetimetrovém bazénu klubu „Jedenáctka“ Jelenia Góra.

Hodnotné ceny i nový oblastní rekord Hradeckého a Pardubického kraje na trati 50 m motýl časem 27,44 sek. se ocitly v rukách Pavla Janečka, který zvítězil i na trati 100 m polohově. Jeho oddílový kolega Martin Cöger skončil v tomto závodě druhý, když zvítězil na 50 m prsa. Marek Rajsner má dvě zlaté za 50 m znak i 50 m volný způsob. Daniel Halaška vyhrál 50 m znak a Jakub Litoš 50 m prsa. Další medaile přiváží Josef Matyáš, Jiří Valášek, Vít Vosáhlo a Milan Ptáček.

Také děvčata se nenechala zahanbit, když nejúspěšnější Daniela Felgrová zvítězila na 50 m znak i 50 m volný způsob v osobních rekordech. Lucie Kramlová skončila první na 50 m prsa a druhá na 50 m znak. Dominika Dusíkova přidala první místo na 50 m prsa a Markéta Ziesková skončila druhá na 50 m motýl i 100 m polohově. (pj)