Derby mělo jednoznačný průběh

Nové Město nad Metují - Úvodní utkání nové sezóny mají za sebou prvoligové národní házenkářky Krčína, které při vstupu do nového ročníku nejvyšší soutěže podlehly rivalovy z Dobrušky.

31.8.2017

SOUBOJ národních házenkářek Krčína (v modrém) s Dobruškou skončilo výhrou Dobrušky v poměru 29:16.Foto: Zdeněk Mudroch

SOKOL KRČÍN – SOKOL DOBRUŠKA 16:29 (6:17)

Zápas byl na začátku velmi vyrovnaný, v 10. minutě to bylo 3:3 a o dvě minuty později 4:4. To byl ale z pohledu domácích bohužel poslední vyrovnaný stav v zápase. Od tohoto okamžiku totiž začala Dobruška postupně navyšovat rozdíl ve skóre, a tak v 15. minutě vedla už 7:4 a ve 22. minutě dokonce 11:5. Poločasový stav 6:17 nedával domácím prakticky žádnou naději na zvrat v utkání.

A to naznačily hned úvodní minuty půle druhé, neboť jak skončil poločas první, tak začal i ten druhý. Domácí házenkářky se stále těžko prosazovaly před hostující obranu, a když se jim to už podařilo, vychytala je brankářka Dobrušky, nebo krčínské útočnice vůbec netrefily branku. To útočnice soupeře se naopak bez problémů dostávaly přes domácí obranu a i přesně zakončovaly svoje akce. Utkání tak skončilo jasnou dominancí hostující Dobrušky.

„Zápas nám hrubě nevyšel. Do dalších utkání je potřeba zabrat na všech postech. Jediným pozitivem tohoto utkání je začlenění velmi mladých dorostenek Kupcové, Tučkové a Konvalinové do kádru, kde si tyto odbyly své první prvoligové minuty,“ konstatoval po utkání domácí trenér Kamil Zimla.

Možnost nápravy budou mít jeho svěřenkyně první zářijovou neděli, kdy od 11 hodin přivítají nováčka soutěže, TJ Sokol Podlázky.
Sestava a branky Krčína: Kupková, Fišerová – Štefková, Pavlíková, Žižková, Horáková, Nejmanová – Chmelíková (5), Kotlářová (4), Hamanová (3), Tučková (3), Rydlová (1), Konvalinová.

Další výsledky: Plzeň Újezd – Žatec 24:14, Tymákov – Podlázky 26:10.

Autor: Michal Rojšl, Redakce

31.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Naši prvňáci

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ Dolní Radechová a ZŠ Velký Dřevíč

Plnou porci podzimní zápasů nakonec odehrála jen tři mužstva

Střet autobusu s koněm zastavil na dvě hodiny dopravu

Adršpašsko - Dnes před pátou hodinou ranní došlo na silnici mezi Janovicemi a Hodkovicemi u Adršpachu k velmi neobvyklé dopravní nehodě.

Nová aplikace ukáže řidičům, které silnice jsou sjízdné

Náchodsko, Královéhradecko - Sněhová nadílka řidiče nezaskočí. Díky nové webové aplikaci můžou sledovat aktuální průjezdnost silnic.

Přidejte se k nám a zazpívejte si koledy s celým Českem

Náchodsko - Tradice se musejí dodržovat, a tak i letos se sejdeme na mnoha místech v republice a zanotujeme si známé vánoční písně.

V Hronově se tentokrát čepovala černá novopacká jedenáctka

Náchodsko - Stoprocentní úspěšnost zaznamenaly regionální celky v nedělním 12. kole hokejové Krajské ligy mužů.