I. LIGA MUŽŮ

HC TJ Náchod – 1.HK Dvůr Králové nad Labem 26:17 (14:11). Vstup do utkání neměli domácí házenkáři nijak podařený, to naopak hosté vstoupili do derby podstatně nabuzeněji. Po osmi minutách vedli 3:1 a ještě téměř v polovině první půle si udržovali dvoubrankové vedení. „My jsme nedokázali najít recept na rychlou kombinaci hostů, kdy často zakončoval střelecky disponovaný Hracha. Problémy nám dělal také zkušený pivot Fiedor a z dálky se prosazoval Kulhánek," všiml si domácí trenér Petr Šulc. Mezi 15. a 18. min. se však skóre otáčí ve prospěch Náchoda, který dává čtyři branky za sebou a po dvaceti minutách hry jde do vedení 8:6 a krátce poté dokonce 11:6. „Hosté se ale nevzdali a téměř okamžitě kontrovali, snížili na 11:8 a následně na 12:10," popisuje domácí trenér závěr poločasu, v němž ještě domácí dali dvě branky oproti jedné hostů. „Stále jsme respektovali sílu soupeře, Dvůr hrál velmi dobře a výborně organizovaně v obraně proti našemu postupnému útoku, v němž jsme se jen těžko prosazovali," říkal po první půli domácí trenér Šulc.

Začátek druhé půle měl opět lepší Dvůr, který po šesti minutách hry snížil na 15:13. Pak ale přišla domácí desetiminutovka, v níž dali pět branek a žádný gól neinkasovali. Díky tomu odskočili na 20:13 a ve zbytku zápasu si už rozdíl udržovali. „Dvůr mě překvapil v tom, že pivota hrál velmi zkušený Fiedor, a ten nám v obraně vytvářel problémy. Naše obrana nebyla zvlášť v první půli ideální, ve druhé ale už nastalo zlepšení," dodal k zápasu trenér Šulc.

Fakta – sestava a branky Náchoda: Kaválek, Vaněček – Hrachový 3, Kosinka, Hlaváček 1, Osoba 4, Vaněk, Černý 4, Lojda, Stára 2, Resl 3, Freiberg 2, Pich 6, Mrština 1. Rozhodčí: Kaufman, Procházka. ŽK: 2:2. Vyloučení: 3x 2 min.: 7x2 min. Sedmičky: 5/5:3/2. ČK: Diváci: 125.

Další výsledky 16. kola: Plzeň B – Bystřice pod Hostýnem 27:17, Bohunice – Kopřivnice 29:36, Karviná B – Nové Veselí 26:23, Olomouc – Strakonice 23:24, Jičín B – Chodov 29:22.

II. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

HC TJ Náchod – 1. HK Dvůr Králové nad Labem 24:23 (11:12). Fakta – sestava a branky Náchoda: Cvejn, Padevět 1, Roztočil 2, Knoll 1, Metelka 6, Mukařovský 4, Baldrych, Tryzna, Tyler 9, Štajnrt, Mach, Štok 1, Malínský. Rozhodčí: Kaufman, Procházka. ŽK: 2:3. Vyloučení: 1x 2 min.: 6x 2 min. Sedmičky: 2:3. Diváci: 42.

Další výsledky 16. kola: Dolní Cerekev – Košutka 22:31, Třeboň – Úvaly 25:31, Sezimovo Ústí – České Budějovice 19:33, Jablonec – Chodov odloženo na 2. května.

II. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

HC TJ Náchod – TJ Sparta Kutná Hora 26:24 (12:10). Fakta – sestava a branky Náchoda: Poláček, Malínský, Nágl, Štajnrt 4, Štok 13, Cvejn 2, Vodák 1, Lipovský, Pikman, Jakoubek 2, Bajer 4. Rozhodčí: Ledvinka, Lehký. ŽK: 2:2. ČK: 1:0. Vyloučení: 6x 2 min.: 6x 2 min. Sedmičky: 2:1. Diváci: 28.

Další výsledky 16. kola: Louny – Bělá pod Bezdězem 31:23, Šťáhlavy – Liberec 36:31, Pardubice – Sokol Vršovice 31:28.

1. Most 15 14 0 1 480:317 28
2. Louny 16 13 0 3 523:344 26
3. Pardubice 15 13 0 2 535:418 26
4. Kutná Hora 15 10 0 5 439:375 20
5. Šťáhlavy 15 9 1 5 466:382 19
6. Bělá p. B. 15 8 1 6 368:336 17
7. Náchod 15 7 0 8 376:403 14
8. Liberec 16 6 0 10 520:472 12