I. liga mužů

TJ Sokol Opatovice nad Labem – Sokol Krčín 18:18 (11:9)

Hostující házenkáři nastoupili k utkání v hodně okleštěné sestavě a tudíž by byl jakýkoliv bodový zisk pro ně úspěchem.

Do 9. minuty první půle byl stav vyrovnaný (4:4), od této chvíle ale tahali ve zbytku poločasu hostující házenkáři za kratší konec provazu. Ve 13. minutě Opatovice vedly 6:4, o deset minut později 9:6 a těsně před koncem poločasu 11:8. V poslední minutě se ještě Krčínu podařilo korigovat na poločasových 11:9.

Druhý poločas začal pro hosty špatně. Domácí rychle odskočili na rozdíl pěti branek, ale pak se rozjeté Opatovice zasekly, což Krčínu umožnilo korekci stavu na rozdíl jediného gólu (15:14). Domácí se pak ve 28. minutě dostali ještě jednou do tříbrankového vedení a Krčínu se hodně rychle krátil čas. Během necelých tří minut však domácí nepochopitelně ztratili další míče a Krčín je rychle a hlavně úspěšně zúročil v branky, které nakonec znamenaly remízu 18:18.

„Utkání rozhodl výpadek hostujícího útoku, který se již nedokázal znova nastartovat, a chyby domácích v závěru utkání," myslí si krčínský trenér Tomáš Pavlík.

Sestava a branky Krčína: Chmelík – Červinka, T. Marek, Verner – Fišer (7), M. Marek (6), Valtera (3), Štrof (2), Fišer.

Další výsledky: Přeštice – Nýřany 17:16, Nezvěstice – Čakovice 19:16, Tymákov – Plzeň Újezd 18:18, Vítkovice – Rokytnice 17:14, Podlázky – 1. NH Brno 22:22.

I. liga žen

Sokol Dobruška – Sokol Krčín 25:16 (13:10)

Netradičně v pátek začala jarní část I. ligy národní házené žen.

A družstvo Krčína hned zajíždělo na hřiště tradičního soupeře do Dobrušky.

Začátek zápasu se ale hostujícím hráčkám hrubě nepovedl. Domácí útočnice se lehce prosazovaly přes krčínskou obranu a i přesně zakončovaly svoje útoky. To se bohužel nedalo říct o útočnicích Krčína. Nejen že ztrácely míče technickými chybami, ale i nepřesně zakončovaly svoje akce.

To mělo za následek, že první branka Krčína padla až v 8. minutě zápasu a další pak o deset minut později. V tu dobu už Dobruška vedla 7:2. Od tohoto stavu dokázal Krčín vždy odpovědět na vstřelenou branku domácích, takže se rozdíl ve skóre dále nezvyšoval. Koncovka první půle se naopak hostujícím házenkářkám vydařila. Dobruška se prosadila už jenom jednou, zato Krčín to zvládl třikrát. I díky tomu skončil první poločas 13:10.

Do druhé půle Krčín vstupoval s vírou, že se dá ještě se zápasem něco udělat. A to se hostujícím hráčkám částečně i podařilo, když v 8. minutě stáhly náskok Dobrušky na dvě branky (15:13). Ještě ve 14. minutě byl rozdíl ve skóre jen o tři branky (17:14). Pak se ale útočnice Krčína přestaly prosazovat a na další gól čekaly dlouhých deset minut. Dobruška se naopak dál prosazovala a ve 23. minutě už vedla 22:14. Konečný výsledek 25:16 je tak pro Krčín velmi nelichotivý. „Jediným světlým bodem tohoto utkání byl velmi dobrý výkon dorostenecké obránkyně Horákové," dodal k utkání zklamaný trenér Krčína Kamil Zimla.

Sestava a branky Krčína: Bašková, Fišerová – Štefková, Macková, Žižková, Horáková – Poláčková (7), Kotlářová (4), Šimánková (3), Rydlová (2), Hronovská.

Ostatní výsledky: Příchovice – Přeštice 17:16, Žatec – Tymákov 15:31, Stará Ves n. O. – Hlinsko 13:11. (dop, mr)